Αστέρας ήταν ο… Αγροτικός, 2-0 τον Ηρακλή Ψαχνών

Με δυο γκολ σε διάστημα επτά λεπτών, ο Αγροτικός Αστέρας κέρδισε με 2-0 τον Ηρακλή Ψαχνών και τον προσπέρασε στον βαθμολογικό πίνακα της Football League. Με 10 παίκτες ολοκλήρωσαν το ματς οι δυο ομάδες, χαμένο πέναλτι είχαν οι γηπεδούχοι!

Παιχνίδι επιπέδου… Champions League έγινε στον Εύοσμο, ανάμεσα στον Αγροτικό Αστέρα και τον Ηρακλή Ψαχνών, που έληξε με νικητή τον πρώτο με σκορ 2-0. Κι αυτό γιατί μιλάμε για ένα ματς που είχε… τα πάντα όλα! Δυο γκολ, ισάριθμες αποβολές και ένα χαμένο πέναλτι συνέθεσαν την εικόνα του παιχνιδιού…

Οι γηπεδούχοι έπαιζαν από το 30’ με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Γιακουμή ενώ παράλληλα είδαν τον Τόλιο να τους στερεί το ποροβάδισμα, αποκρούοντας με τη βοήθεια και του δοκαριού το πέναλτι του Καρακατσάνη στο 41ο λεπτό! Η αριθμητική ισορροπία αποκαταστάθηκε με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, με τον διαιτητή Φωτιάδη να αποβάλλει και τον Σανόκο από τους φιλοξενούμενους.

Ο Αγροτικός πάντως κατάφερε τελικά να λύσει τον… γόρδιο δεσμό του Ηρακλή στο 76ο λεπτό, με τον νεαρό Βλαχόπουλο που είχε περάσει στο ματς στο 73’ και τρία λεπτά μετά σκόραρε με διαγώνιο σουτ. Ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε από το… κέντρο του γηπέδου με εντυπωσιακό βολέ ο Καπνίδης στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης!

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Γιακουμής, Βοσκόπουλος, Καπνίδης, Γ. Παπαδόπουλος, Βαφέας (29' Λαμπάκης), Μαργαρίτης, Ασπρίδης, Καρακατσάνης (72’ Βλαχόπουλος), Μερεσιώτης, Π. Καθάριος, Ν. Καθάριος (62’ Βουτσάς).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ: Τόλιος, Ζουλιώτης, Λιόσης (46’ Σανόκο), Ποκόνγκ (46’ Θάνος), Μπαλαμπάνης, Μπακομήτρος, Ρεπετσάς, Γιώτας, Τσοκάνης (83’ Ντελέκος), Δελήμπασης, Αλεξάντροβιτς.

Ολυμπιακός: Σήμερα κρίνεται η πρόκριση στο 2ο προκριματικό γύρο του Champions League στο Βέλγιο
ΑΕΚ: Τα δεδομένα για Άμραμπατ
Επίμονο λίπος στην κοιλιά: Σημάδια ότι φταίνε οι ορμόνες σας (εικόνες)
Champions League: Πράξη... δεύτερη στη φάση των ομίλων

Σεισμός στην Κρήτη: Νέες καταρρεύσεις σε κτίσματα μετά τον ισχυρό μετασεισμό (pics+vids)

Εικόνες σοκ στη Θεσσαλονίκη: Επίθεση με καδρόνια και σουγιάδες έξω από ΕΠΑΛ - 2 τραυματίες

Belh@rra: Ιστορική μέρα για τη Διπλωματία και τις Ένοπλες Δυνάμεις – Πώς οι Γάλλοι κέρδισαν τη μάχη

Όλο το παρασκήνιο του super deal για φρεγάτες, κορβέτες - Σήμερα οι ανακοινώσεις Μητσοτάκη, Μακρόν

Γιατί ο ληστής με το τατουάζ έπαιρνε ταξί οπλισμένος σαν «αστακός»

Κορονοϊός και γρίπη: Οι 3 λόγοι που ανησυχούν τους επιστήμονες – Τι θα γίνει με τον εμβολιασμό

Γερμανικές εκλογές: Η «νέα ζωή» της Μέρκελ - Απο το κέϊκ δαμάσκηνο... στα 15.000 ευρώ τον μήνα

Συγκλονιστικό βίντεο: Κατέγραψε τη στιγμή που η θάλασσα «κατάπιε» και σκότωσε τον σύζυγό της