Επιβλητικός ο Ηρακλής, μοίρασε εξάρα...

Ούτε στο ελάχιστο δεν δυσκολεύτηκε ο Ηρακλής στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Αετό Σκύδρας και με το επιβλητικό 6-0, μείωσε τη διαφορά από την 3η θέση στους 5 βαθμούς.

Περίπατο έκανε σήμερα ο Γηραιός ο οποίος μπήκε από το ξεκίνημα του ματς φουριόζος και απλοποίησε από το πρώτο ημίχρονο το έργο του. Ο Γεωργίου άνοιξε το σκορ στο 25' με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ δέκα λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης έβγαλε την ασίστ στον Κωνσταντινίδη για το 2-0. Ο σκόρερ του δεύτερου τέρματος «κλείδωσε» το τρίποντο στο 45' κάνοντας το 3-0, ενώ στο 62' με κεφαλιά, έκανε χατ-τρικ και ανέβασε ακόμα περισσότερο τον δείκτη του σκορ.

Το 5-0 ήρθε στο 79' από τον Γεωργίου, ενώ το τελικό 6-0 διαμορφώθηκε στο 85' από τον Μωυσίδη.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σ. Παπαδόπουλος): Κελπέκης, Τροϊρης, Παπαστεριανός, Χασιώτης, Λιόλιος, Νατσούρας, Παληγεώργος (72' Οικονόμου, Νατσιόπουλος, Τσιλιανίδης (77' Κιβρακίδης), Γεωργίου, Κωνσταντινίδης (68' Μωυσίδης).

ΑΕΤΟΣ ΣΚΥΔΡΑΣ (Τυριακίδης): Ραβούσης, Παπασυμεών, Μαρπορίδης, Ορφανίδης, Σαπανίδης, Μπρέγου, Λεκάκης, Μαυζιούνης, Χαλιλάτ (36' Κερμενίδης), Παπαστεργίου (56' Ξόμπλιος), Χαρμάνας (69' Ιωαννίδης).

Κίτρινες: Τσιλιανίδης-Παπαστεργίου, Ορφανίδης

Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη