Σκωτία: Ισόπαλο 3-3 το Old Firm

Σκωτία: Ρέιντζερς και Σέλτικ ήρθαν ισόπαλες 3-3 σε ένα συναρπαστικό ντέρμπι και οι γηπεδούχοι είναι στο +1 στη βαθμολογία.

Το παραδοσιακό «Old Firm» ήταν συναρπαστικό στη Γλασκόβη, Ρέιντζερς και Σέλτικ ήρθαν ισόπαλες 3-3, στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής. Οι Ρέϊντζερς παραμένουν στην κορυφή της βαθμολογίας, αλλά η Σέλτικ καταδιώκει με διαφορά ενός μόλις βαθμού και με ένα ματς λιγότερο.

Η Σέλτικ μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 1ο λεπτό με το γκολ του Μαέντα και να κάνει το 2-0 στο 34ο λεπτό με πέναλτι του Ο' Ράιλι. Οι γηπεδούχοι ανασυγκροτήθηκαν στην επανάληψη και πίεσαν την αντίπαλη άμυνα, μειώνοντας στο 55' από το σημείο του πέναλτι με τον Ταβερνιέ.

Στο 86ο λεπτό μάλιστα κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Σίμα, αλλά δύο λεπτά αργότερα ο Ιντα έδωσε ξανά την πρωτοπορία στη Σέλτικ, που κρατούσε τη μεγάλη νίκη στα χέρια της έως το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Μαντοντό διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Παναθηναϊκός: Εκτός αποστολής ο Ακαϊντίν για ανάρτηση με τον Κεμάλ Ατατούρκ
Super League LIVE: Άρης – ΠΑΟΚ, ΑΕΚ – Λαμία, Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός | Κρίνεται ο πρωταθλητής!
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Με Γερεμέγεφ οι «πράσινοι», με Καρβάλιο οι Πειραιώτες - Οι δύο ενδεκάδες
AEK: Με βασικό τον Λιούμπισιτς στο τελευταίο ματς της σεζόν