Premier League: «Λευκό» το ντέρμπι Τσέλσι-Λίβερπουλ - Νέα ήττα για Φόρεστ
EPA/ANDY RAIN, ΑΜΠΕ

Premier League: Ισόπαλο χωρίς τέρματα (0-0) ολοκληρώθηκε το ντέρμπι Τσέλσι-Λίβερπουλ σε εξ αναβολής ματς για την 8η αγωνιστική. Νέα ήττα για τη Νότιγχαμ Φόρεστ, 2-1 από την τη Λιντς.

Στο «Στάμφορντ Μπριτζ» του Λονδίνου, Τσέλσι και Λίβερπουλ έμειναν στο «λευκό» 0-0 με τους «μπλε» να μην μετουσιώνουν σε γκολ την υπεροχή που είχαν. Πάντως, οι γηπεδούχοι σκόραραν δύο φορές, αρχικά με τον Τζέιμς στο πρώτο ημίχρονο και τον Χάβερτς στο δεύτερο, όμως, αμφότερα τα τέρματα ακυρώθηκαν μετά τη χρήση του VAR.

Μακριά από τη νίκη για 8ο συνεχόμενο ματς έμεινε η Νότιγχαμ Φόρεστ, το βράδυ της Τρίτης (04/04) σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 7η αγωνιστική της Premier League. Οι «κόκκινοι» μπορεί να προηγήθηκαν στο 12’ με τον Μανγκαλά απέναντι στην Λιντς, αλλά τα «παγώνια» έκαναν την ανατροπή.

Στο 20’ ο Χάρισον έφερε το ματς στα ίσια (1-1) και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο Σινίστερα διαμόρφωσε το 2-1, το οποίο ήταν το αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Συνοπτικά, τα αποτελέσματα στους εξ αναβολής αγώνες της Premier League:

7η αγωνιστική
Μπόρνμουθ-Μπράιτον 0-2
(28’ Φέργκιουσον, 91’ Ενκίσο)

Λιντς-Νότιγχαμ Φόρεστ 2-1
(20’ Χάρισον, 45’ Σινίστερα - 12’ Μανγκάλα)

Λέστερ-Άστον Βίλα 1-2
(35’ Μπαρνς - 24’ Γουότκινς, 87’ Τραορέ)

Πηγή: Newsbomb.gr

Τζόκοβιτς και Μπονμάτι θριάμβευσαν στα «Όσκαρ» των αθλητών - Αποκάλυψη ο Μπέλιγχαμ
Ρέντη: Βρέθηκαν χρήματα σε λογαριασμούς συγγενών των συλληφθέντων που δεν μπορούν να δικαιολογηθούν
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε το Game 1 των playoffs Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
Η καρδιά των Πρωταθλητών Νάγκετς! Ανατροπάρα at the buzzer από το -20 κόντρα στους Λέικερς