Premier League: Με σφραγίδα Σάκα παραμένει στην κορυφή η Άρσεναλ (videos)
Twitter/Arsenal

Δυσκολεύτηκε πολύ, αλλά πέρασε (και) από το "Elland Road" η Άρσεναλ, επικρατώντας της Λιντς με 1-0 στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Premier League και παρέμεινε για άλλη μία αγωνιστική στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Σ' ένα ματς που καθυστέρησε να ξεκινήσει για περίπου 30 λεπτά, λόγω διακοπής ρεύματος που προκάλεσε ζημιά στα ηλεκτρονικά συστήματα του VAR, οι "κανονιέρηδες" έφτασαν στο "τρίποντο" χάρις στο γκολ του Μπουκαγιό Σακά στο 35ο λεπτό. Στο 64' τα "παγόνια" έχασαν πολύ μεγάλη ευκαιρία για να φέρουν το ματς στα ίσα, όμως το πέναλτι που εκτέλεσε ο Μπάμφορντ έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Ράμσντεϊλ και το 1-0 δεν άλλαξε...

Η ανοδική πορεία της Τσέλσι στην Premier League συνεχίζεται, με την ομάδα του Πότερ να περνά από το «Βίλα Παρκ» με 2-0 επί της Αστον Βίλα, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Premier League.

Ήταν η 4η συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα για τους Λονδρέζους, που έχουν κι ένα ματς λιγότερο και την ευκαιρία να πλησιάσουν ακόμη περισσότερο στην κορυφή.

Νέα «γκέλα» της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αυτή την φορά στο «Ολντ Τράφορντ», όπου δεν μπόρεσε να νικήσει την Νιουκάστλ (0-0), ενώ χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε και ο αγώνας στο «Σεντ Μέρις» ανάμεσα στην Σαουθάμπτον και στην Γουέστ Χαμ (1-1).

Αταμάν: “Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου, μπορούμε να κερδίσουμε”
Τζόκερ: Νέο τζακ ποτ - Πόσα χρήματα θα μοιράσει το Μ. Σάββατο
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα: Οι διαιτητές για το Game 4 στο ΣΕΦ