La Liga: Μπορεί και χωρίς Ίσακ

La Liga: Με «διπλό» έφυγε απ’ την έδρα της Έλτσε η Ρεάλ Σοσιεδάδ, επικρατώντας 1-0 για την 3η αγωνιστική.

Πρώτο ματς για τη Ρεάλ Σοσιεδάδ χωρίς τον Ίσακ μετά τη μεταγραφή του Σουηδού στη Νιούκαστλ. Οι Βάσκοι ανταπεξήλθαν και έφυγαν νικητές απ’ την έδρα της Έλτσε, για την 3η αγωνιστική της Primera Division. Το 1-0 ήταν αρκετό για τους φιλοξενούμενους που πήραν τη δεύτερη νίκη τους σε τρία ματς.

Ο Μπράις Μέντες ήταν αυτός που βρήκε δίχτυα στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης. Ήταν και ο μόνος που το κατάφερε απ’ όσους αγωνίστηκαν, καθώς το 0-1 έμεινε μέχρι το τέλος.

Οι Βάσκοι μπορούσαν να «καθαρίσουν» νωρίτερα τη νίκη, αλλά ο Μικέλ Μερίνο έχασε πέναλτι στο 35ο λεπτό. Παρ’ όλα αυτά η Σοσιεδάδ έφτασε τους 6 βαθμούς, ενώ η Έλτσε έμεινε στον 1.

Ρομπίνιο: Συμπλήρωσε ένα μήνα στη φυλακή - Από την απομόνωση σε κελί 8 τ.μ.
Πέτυχαν με μαχαίρι ποδοσφαιριστή στην Κολομβία - Κοίταζε έντρομη η βοηθός (vid)
Το πάθος πίσω από τη Νο1 super premium τεκίλα στον κόσμο
ΑΕΚ - Παναθηναϊκός: «Να δώσουμε ο,τι έχουμε, χωρίς να θέσουμε σε κίνδυνο την ομάδα»