Nations League: Δεν άντεξε η Κύπρος, ισοφαρίστηκε στο 90+4’ στην Βόρεια Ιρλανδία

Nations League: Προηγήθηκε με δύο γκολ η Κύπρος για τον όμιλο της Εθνικής μας, αλλά η Βόρεια Ιρλανδία επέστρεψε και ισοφάρισε σε 2-2 στις καθυστερήσεις.

Πολύ κοντά στην πρώτη της νίκη για τον 2ο όμιλο της League C του Nations League, βρέθηκε η Κύπρος. Στο γκρουπ της Εθνικής μας, η ομάδα του Κωστένογλου φιλοξενήθηκε απ’ τη Βόρεια Ιρλανδία. Προηγήθηκε με δύο γκολ διαφορά κι έδειχνε πως θα πάρει το τρίποντο, αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και ισοφάρισαν στο τέλος.

Ο Κακουλλής ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής των Κύπριων. Στο 32’ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, ενώ στο 51’ ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-2. Δείχνοντας πως φέρνει τους Κύπριους κοντά στο αποτέλεσμα που θα τους απομακρύνει απ’ την τελευταία θέση του γκρουπ.

Όμως οι Βορειοϊρλανδοί δεν το έβαλαν κάτω. Μείωσαν με τον ΜακΝάιρ στο 71’ και αύξησαν την πίεσή τους για την ισοφάριση. Την οποία και τελικά πέτυχαν στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με σκόρερ των Έβανς.

Έτσι, οι δύο ομάδες συνεχίζουν να έχουν από 2 βαθμούς και να μάχονται για την αποφυγή της τελευταίας θέσης. Η Κύπρος έχει να αντιμετωπίσει εκτός έδρας το Κόσοβο και εντός την Ελλάδα, ενώ η Βόρεια Ιρλανδία θα φιλοξενηθεί απ’ την Ελλάδα και θα υποδεχτεί το Κόσοβο τις τελευταίες δύο αγωνιστικές.

Champions League: Ο Βινίσιους κράτησε όρθια τη Ρεάλ στο Μόναχο!
Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 80-82 (71-71 κ.α.): Ο Πάρκερ τον… ξέρανε στην εκπνοή
Το ιστιοφόρο Pytheas, το οποίο συνοδεύει την ολυμπιακή φλόγα, έφτασε στην Κάτω Ιταλία
Λέστερ: Δεν σκέφτεται να σταματήσει ο Βάρντι