Serie A: «Διπλό» γοήτρου η Σασουόλο (Video)

Serie A: Εξαιρετική η Σασουόλο στην έδρα της Μπολόνια, επικράτησε 3-1 σε αναμέτρηση χωρίς ουσιαστικό βαθμολογικό ενδιαφέρον.

Μπολόνια και Σασουόλο περιμένουν το τέλος της σεζόν για να καταστρώσουν τα πλάνα τους για την επόμενη. Αμφότερες τερματίζουν στο μέσο της βαθμολογίας, χωρίς αξιώσεις για Ευρώπη και φυσικά χωρίς να απειληθούν με υποβιβασμό. Για την 37η αγωνιστική αναμετρήθηκαν και οι φιλοξενούμενη Σασουόλο πέτυχε εύκολη νίκη γοήτρου με 3-1.

Ο Γιώργος Κυριακόπουλος ήταν εκτός αποστολής για τους φιλοξενούμενους. Το σκορ άνοιξε στο 35’ ο Σκαμάτσα. Ο Κίρικες στο 60ο λεπτό σκόραρε, αλλά το τέρμα ακυρώθηκε μέσω VAR. Αυτό του Μπεράρντι στο 75’, όμως, μέτρησε κανονικά για το 0-2.

Ο Σκαμάτσα στο 80’ έκανε το 0-3 με δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Η Μπολόνια απλά κατάφερε να μειώσει στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, με πέναλτι του Ορσολίνι.

Με τη νίκη αυτή η Σασουόλο ανέβηκε στους 50 βαθμούς και είναι 11η, ενώ με 43 η Μπολόνια βρίσκεται δύο θέσεις πιο κάτω.

Δωρεάν ταξίδια* αξίας 1.000 ευρώ στο opaponline.gr – Έως την Κυριακή οι συμμετοχές
Κύπελλο Ελλάδας: Άναψε «πράσινο» για τελικό με κόσμο ο Αχιλλέας Μπέος - Διαφωνία για τον αριθμό
Ρεάλ Μαδρίτης: Καταγγελία του Ρούντιγκερ μετά τη σύνδεσή του με την ISIS
Σούπερ προσφορές* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες των ελληνικών ομάδων στη Euroleague