Serie A: Ο Βλάχοβιτς έσωσε το βαθμό για τη Γιουβέντους (Videos+Photos)

Serie A: Η εξαιρετική Μπολόνια είχε τη νίκη στα χέρια της μέσα στο Τορίνο, ολοκλήρωσε το ματς με 9 παίκτες και τελικά στις καθυστερήσεις ο Βλάχοβιτς ισοφάρισε για τη Γιουβέντους στο τελικό 1-1.

Μετά το Μιλάνο, η Μπολόνια έδειξε τα «δόντια» της και στο Τορίνο. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν μια ανάσα απ’ τη νίκη στην έδρα της Γιουβέντους, αλλά ένα γκολ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων έσωσε τη «γηραιά κυρία» που πήρε τελικά το 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι που είναι βαθμολογικά αδιάφοροι εδώ και καιρό, συνεχίζουν να δίνουν μαθήματα για το πώς πρέπει να αντιμετωπίζονται τα ματς που ουσιαστικά το κίνητρο είναι μικρό.

Το πρώτο μέρος έληξε χωρίς τέρματα και στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ο Αρναούτοβιτς «πάγωσε» την ατμόσφαιρα. Στο 52’ ο Αυστριακός έκανε το 0-1, βάζοντας ακόμη πιο δύσκολα στη Γιουβέντους που έτσι κι αλλιώς δυσκολευόταν.

Η πίεση των γηπεδούχων ήταν έντονη και στο 84’ ο Σουμάορο αποβλήθηκε για την Μπολόνια. Ο διαιτητής πήγε να δει αν ο αμυντικός των φιλοξενούμενων υπέπεσε σε πέναλτι. Τελικά έδωσε φάουλ στα όρια της περιοχής και απέβαλε τον παίκτη της Μπολόνια. Αμέσως ακολούθησε και δεύτερη αποβολή, με τον Μεδέλ να διαμαρτύρεται έξαλλος και τελικά να αντικρίζει κι αυτός την κόκκινη του διαιτητή!

Κόντρα σε 9 παίκτες, η Γιουβέντους κατάφερε να σώσει έστω το βαθμό της ισοπαλίας. Ο Ντούσαν Βλάχοβιτς ισοφάρισε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων για το τελικό 1-1. Οι «μπιανκονέρι» πήραν το βαθμό, αλλά οι φιλοξενούμενοι τις εντυπώσεις.

Η Γιουβέντους έχει πλέον 63 βαθμούς και είναι στην 4η θέση στο +6 απ’ τη Ρόμα που ακολουθεί με ματς λιγότερο. Η Μπολόνια με 38 βαθμούς βρίσκεται στη 13η θέση.

ΑΕΚ: Ζητά την προσοχή των οπαδών - «Το γήπεδο είναι περιουσία όλων»