Τουρκία: Σοκ για Τραμπζονσπόρ με μοιραίο Μπακασέτα – Έχασε δύο πέναλτι στο 95’ και το 98’! (video)

Τουρκία: Η Τραμπζονσπόρ έμεινε στο 1-1 εντός έδρας με την Γκιρεσούνσπορ με τον Μπακασέτα να αστοχεί σε δύο πέναλτι στις καθυστερήσεις!

Ο Τάσος Μπακασέτας λατρεύεται από τους οπαδούς της Τράμπζονσπορ, όμως, σήμερα ήταν μοιραίος.

Η ομάδας της Τραπεζούντας για δεύτερη σερί αγωνιστική δεν μπόρεσε να νικήσει. Έμεινε στο 1-1 εντός έδρας με την Γκιρεσούνσπορ και μοιραίος ήταν ο διεθνής άσος, ο οποίος έχασε δύο πέναλτι στο 95’ και το 98’!

Ο Μπακασέτας ήταν βασικός, ενώ ο Σιώπης μπήκε στο 78’ μετά την περιπέτεια που είχε με τον κορονοϊό. Η Γκιρεσούν προηγήθηκε στο 68’ με τον Ναγίρ και στο 78’ ο Κορνέλιους ισοφάρισε. Ο τερματοφύλακας Οκάν Κοτσούκ, όμως, ήταν σε τρομερή βραδιά. Στο 55’, το 59’ και το 66’ στέρησε το γκολ από τον Μπακασέτα κι έδωσε ρεσιτάλ στις καθυστερήσεις.

Η Τραμπζονσπόρ κέρδισε πέναλτι, ο Μπακασέτας εκτέλεσε στο 95’ ο Κοτσούκ απέκρουσε και ο διαιτητής έδωσε επανάληψη. Ο Μπακασέτας εκτέλεσε ξανά στο 98’ κι απέκρουσε στη δεξιά γωνία ο Κοτσούκ. Οι γηπεδούχοι παραμένουν πρώτοι με 51 βαθμούς, ενώ η Κόνιασπορ ακολουθεί με 42.

Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague