La Liga: Νίκη παραμονής για την Έλτσε κόντρα στην Εσπανιόλ

La Liga: Η Έλτσε νίκησε εκτός έδρας 2-1 την Εσπανιόλ.

Η Έλτσε πέτυχε τον απόλυτο... αιφνιδιασμό στο "RCDE Stadium" της Βαρκελώνης κόντρα στην Εσπανιόλ στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής της LaLiga, φτάνοντας σε ένα τεράστιο «διπλό» (2-1) που την έφερε μετά από καιρό πάνω από την επικίνδυνη ζώνη του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Μέρε Μίγια με δύο γκολ στο πρώτο 15λεπτο, έβαλε τις βάσεις της τέταρτης νίκης της Έλτσε στο πρωτάθλημα και παρά το γεγονός ότι οι Καταλανοί μείωσαν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου με πέναλτι του Ντε Τομάς, οι φιλοξενούμενοι κράτησαν το προβάδισμά τους ως το φινάλε και πανηγύρισαν ένα σπουδαίο τρίποντο.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 20ης αγωνιστικής της LaLiga και η βαθμολογία, έχουν ως εξής:

Ρεάλ Μαδρίτης-Βαλένθια       4-1

(43΄ πεν., 88΄ Μπενζεμά, 52΄, 61΄ Βινίσιους - 76΄ Γκουέδες)

Βιγιαρεάλ-Ατλέτικο Μαδρίτης  2-2

(29΄ Τόρες, 58΄ Μορένο - 10΄ Κορέα, 67΄ Κοντόγκμπια)

Λεβάντε            11

Λίβερπουλ: Συγκλονιστική υποδοχή στον Γιούργκεν Κλοπ για το τελευταίο του ματς (vid)
Συλλαλητήριο οπαδών του Παναθηναϊκού και πορεία στην Αλεξάνδρας– Επεισόδια κοντά στο γήπεδο
Άρης - ΠΑΟΚ: Συγκέντρωση οπαδών έξω από το ξενοδοχείο του Δικέφαλου - Στα μπαλκόνια οι παίκτες (vid)