Bundesliga: Η Ουνιόν… λύγισε τη Λειψία! (Photos)

Bundesliga: Με 2-1 επικράτησε η Ουνιόν Βερολίνου της Λειψίας κι ανέβηκε στην 4η θέση!

Η εξαιρετική Ουνιόν Βερολίνου συνεχίζει τις πολύ καλές εμφανίσεις στην Bundesliga. Η ομάδα της πρωτεύουσας φιλοξένησε τη Λειψία, σε αναμέτρηση που έβρισκε τα δύο κλαμπ πολύ κοντά στη βαθμολογία πριν το ματς. Το τελικό 2-1 των γηπεδούχων, τους έκανε να ξεφύγουν.

Η ομάδα του Φίσερ προηγήθηκε στο 6ο λεπτό. Ο Αβονίγι ήταν αυτός που έκανε το 1-0 για την Ουνιόν. Με το προβάδισμά της, πάντως, να μην κρατά για πολύ. Στο 13’ ο Ενκουνκού ήταν αυτός που ισοφάρισε για τη Λειψία σε 1-1, που ήταν κι αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο 57ο λεπτό. Ο Μπαουμγκάρτλ ήταν αυτός που έκανε το 2-1, το οποίο δεν άλλαξε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Έτσι, η αυλαία της 14ης αγωνιστικής του Γερμανικού Πρωταθλήματος, βρήκε την Ουνιόν Βερολίνου νικήτρια και να ανεβαίνει στην 4η θέση με 23 βαθμούς. Η Λειψία έμεινε 8η και στους 18 βαθμούς.

Χάντμπολ: Η αποστολή της Εθνικής για την Ολλανδία
Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)