La Liga: Ξέσπασε η Χετάφε και ξέφυγε απ’ την τελευταία θέση (Photos)

La Liga: Εντυπωσιακή νίκη της Χετάφε με 4-0 επί της Κάντιθ και πλέον δεν είναι ουραγός στην Primera Division!

Κυνηγά τους βαθμούς με το… δίκαννο. Άλλαξε προπονητή νωρίς-νωρίς. Πλέον, η Χετάφε αρχίζει να βρίσκει τα πατήματά της. Τουλάχιστον σε σχέση με το πώς άρχισε το Πρωτάθλημα. Η ομάδα του Κίκε Σάντσεθ Φλόρες, για την 14η αγωνιστική πέτυχε τη 2η νίκη της. Επικρατώντας με το εντυπωσιακό 4-0 της Κάντιθ.

Ο Ολιβέρα στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Ο Κουένκα με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, έκανε το 2-0. Ο Ουνάλ στο 84’ πέτυχε το τρίτο γκολ της Χετάφε, για να έρθει ο Μάτα στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων να βάλει το… κερασάκι στην τούρτα.

Με αυτό το 4-0, η Χετάφε ξέφυγε από την τελευταία θέση της βαθμολογίας. Έχει πλέον 8 βαθμούς και είναι προτελευταία, προσπερνώντας την Λεβάντε. Η Κάντιθ απ’ την άλλη, έμεινε στους 12 και είναι 17η.

Τζορτζίνα Ροντρίγκεζ: Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο στη σάουνα
MMA: Iρανός κλώτσησε ring girl και τον «πλάκωσαν» στο ξύλο οι θεατές!
Παναθηναϊκός AKTOR-Μακάμπι Τελ Αβίβ: Στο «ηφαίστειο» του ΟΑΚΑ το Game 1 των playoffs - Το πρόγραμμα
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Η στιγμή της προσωρινής διακοπής - Έπεσε μπουκάλι στο κεφάλι του Μπέλλου