La Liga: Το ανέτρεψε και το πήρε η Αλαβές!

La Liga: Η Ντεπορτίβο Αλαβές αν και έχανε, επέστρεψε στο ματς με τη Λεβάντε και νίκησε 2-1!

Η Λεβάντε έχει μείνει τελευταία στην Primera Division και δεν μπορεί να «αφήνει» παιχνίδια. Ακόμη κι εκτός έδρας. Ειδικά απέναντι σε ομάδες με κοινό στόχο. Η Ντεπορτίβο Αλαβές, όμως, δεν της έδωσε την ευκαιρία να χαμογελάσει. Οι Βάσκοι επικράτησαν 2-1 και συνεχίζουν με μεγαλύτερη άνεση…

Το παιχνίδι στο «Μεντιθορόθα» ήταν αρκετά σκληρό και όχι τόσο θεαματικό. Παρ’ όλα αυτά, είχε ποδοσφαιρικό σασπένς και ένταση. Ειδικά απ’ τη στιγμή που οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Φρούτος στο 13ο λεπτό. Το 0-1 οδήγησε τις δύο ομάδες μέχρι το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος η Αλαβές πίεσε, προσπάθησε να φτάσει στο γκολ, αλλά τα λεπτά περνούσαν. Μόλις στο 77’ ο Χοσέλου με πέναλτι έφερε το σκορ στα ίσα. Δίνοντας την ψυχολογία στους γηπεδούχους. Που συνέχισαν να πιέζουν και τελικά στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων έκαναν την ανατροπή και πάλι με σκόρερ τον Χοσέλου!

Με το 2-1 και τη νίκη αυτή, η Ντεπορτίβο Αλαβές έφτασε τους 13 βαθμούς σε 12 παιχνίδια, ενώ η Λεβάντε παρέμεινε ουραγός με 6 σε 13 ματς.

«Κόκκινη τρέλα» για τον Ολυμπιακό: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
Παναθηναϊκός AKTOR: Μόνιμη γιορτή στο ΟΑΚΑ, επέστρεψαν τα παιδικά χαμόγελα!
Formula 1: «Αφεντικό» στο πρώτο Sprint ο Φερστάπεν! - Η ώρα και το κανάλι του αγώνα στην Κίνα
NBA: Οι Πέλικανς απέκλεισαν τους Κινγκς του Βεζένκοφ – Τα ζευγάρια των playoffs