Premier League: Χαμένη ευκαιρία για τη Λέστερ!

Premier League: Με τη Σαουθάμπντον να παίζει με παίκτη λιγότερο απ’ το 10’ η Λέστερ κατάφερε να πάρει μόνο ένα βαθμό (1-1)!

Το ματς του «Σεντ Μέρις» ήταν στα… πόδια της Λέστερ. Οι «αλεπούδες» κόντρα στη Σαουθάμπντον είχαν τη μεγάλη ευκαιρία να πάρουν νίκη Champions League, καθώς οι γηπεδούχοι έπαιξαν για 80 λεπτά χωρίς τις καθυστερήσεις με παίκτη λιγότερο! Παρ’ όλα αυτά το 1-1 «σφράγισε» τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Στο 10ο λεπτό του ματς, ο Βεστεργκάαρντ ήταν αυτός που αποβλήθηκε με απ’ ευθείας κόκκινη κι άφησε τους «Άγιους» με παίκτη λιγότερο σχεδόν για όλο το ματς! Η Σαουθάμπντον παρ’ όλα αυτά κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με το 0-0, δείχνοντας να συσπειρώνεται μετά την κακή αυτή στιγμή.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι μπήκαν και μπροστά στο σκορ στο 61ο λεπτό! Κερδίζοντας πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Γουόρντ-Πράους έγινε το 1-0.

Η Λέστερ αντέδρασε σχεδόν αμέσως και έφερε το ματς στα ίσα στο 68ο λεπτό με γκολ του Έβανς. Ο κεντρικός αμυντικός των «αλεπούδων» διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα καθώς μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι.

Έτσι, η Λέστερ έχασε μεγάλη ευκαιρία σε ένα παιχνίδι που της… στρώθηκε, να πάρει σπουδαία νίκη. Έφτασε τους 63 βαθμούς και είναι στο +5 απ’ την 4η Τσέλσι (με ματς περισσότερο) και στο +8 απ’ την 5η Γουέστ Χαμ.

Η Σαουθάμπντον με τον βαθμό που πήρε έφτασε τους 37 βαθμούς στη 14η θέση και δεν αγχώνεται καθώς απέχει 10 από την επικίνδυνη ζώνη, έχοντας ουσιαστικά εξασφαλίσει την παραμονή της.

Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία