Serie A: Άλμα σωτηρίας η Κάλιαρι με Λυκογιάννη να… ανοίγει το δρόμο! (Videos)

Serie A: Σπουδαία νίκη της Κάλιαρι κόντρα στη Ρόμα με 3-2, σκόραρε ο Λυκογιάννης!

Με… Ελληνική πινελιά η Κάλιαρι πήρε σπουδαία νίκη στην προσπάθειά της για να παραμείνει στην κατηγορία! Για την 33η αγωνιστική του Καμπιονάτο, η ομάδα της Σαρδηνίας φιλοξένησε τη Ρόμα. Επικράτησε με 3-2 και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα!

Το δρόμο προς τους σημαντικούς τρεις βαθμούς, άνοιξε ο Λυκογιάννης! Ο Έλληνας άσος ήταν βασικός ξανά (έπαιξε 75 λεπτά) και μόλις στο 4ο λεπτό σκόραρε εκμεταλλευόμενος την πάσα του Πέδρο για το 1-0!

Η Ρόμα «απάντησε» στο 27’ με τον Πέρεθ να βρίσκει δίχτυα για το 1-1. Σκορ που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους, καθώς με αυτό πήγαν οι δύο ομάδες στην ανάπαυλα.

Στο 57’ ο Μάριν ήταν αυτός που έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην Κάλιαρι! Η ομάδα της Σαρδηνίας αύξησε το προβάδισμά της στο 64’, καθώς ο Πέδρο έκανε το 3-1!

Πέντε λεπτά αργότερα η Ρόμα ξαναμπήκε στο ματς. Ο Φάσιο ήταν αυτός που μείωσε σε 3-2, με το γκολ του Αργεντινού να είναι και το τελευταίο της αναμέτρησης καθώς αυτό το σκορ «σφράγισε» τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Με αυτή τη σπουδαία νίκη η Κάλιαρι έφτασε τους 31 βαθμούς και «έπιασε» τη Μπενεβέντο και την Τορίνο. Η «Γκρανάτα» έχει δύο ματς λιγότερα και αυτές οι τρεις ομάδες θα προσπαθήσουν να αποφύγουν την 18η θέση, καθώς Πάρμα και Κροτόνε ουσιαστικά έχουν υποβιβαστεί!

Η Ρόμα έμεινε στους 55 βαθμούς και είναι 7η, έχοντας όμως στο -3 τη Σασουόλο και πλέον ακόμη κι η Ευρώπη μοιάζει επίφοβη για τους «τζιαλορόσι»!

Μεγάλη κερδισμένη η Nova με Παναθηναϊκό AKTOR, Ολυμπιακό στο Final Four της EuroLeague!
Live Ολυμπιακός – Άστον Βίλα: Το ραντεβού με την ιστορία για τους «ερυθρόλευκους»
ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR: «Αδύνατο να καλύψουμε τη ζήτηση για εισιτήρια»
Ολυμπιακός – Άστον Βίλα: Οι ενδεκάδες του μεγάλου αγώνα