Serie A: Ανατροπή η Μπολόνια που υποβιβάζει την Κροτόνε! (Video+Photos)

Serie A: Ένα απ’ τα τελευταία της χαρτιά έπαιζε η Κροτόνε κόντρα στην Μπολόνια κι αν και βρέθηκε να νικά με δύο γκολ τελικά ηττήθηκε 3-2 στην έδρα της!

Η Κροτόνε φιλοξένησε την Μπολόνια για την 28η αγωνιστική του Καμπιονάτο. Οι ουραγοί της βαθμολογίας, έπαιζαν ένα απ’ τα τελευταία τους χαρτιά ουσιαστικά, μήπως και κρατήσουν μερικές ελπίδες για την παραμονή. Προηγήθηκαν 2-0 αλλά οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή και επικράτησαν 3-2. Καταδικάζοντας ουσιαστικά την Κροτόνε…

Οι γηπεδούχοι άρχισαν το ματς δυναμικά. Κατάφεραν να κλείσουν το πρώτο ημίχρονο εξαιρετικά, καθώς σημείωσαν δύο τέρματα. Ο Μεσάιας έκανε το 1-0 στο 32’, ενώ το 2-0 ήρθε απ’ τον Σίμι στο 40’ με εκτέλεση πέναλτι! Με αυτό το σκορ οδηγήθηκαν οι δύο ομάδες στην ανάπαυλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «ροσομπλού» έκαναν μεγάλη αντεπίθεση και συγχρόνως μια τεράστια ανατροπή! Ο Σουμάορο μείωσε στο 62’ σε 2-1, για να έρθει ο Σούτεν στο 70’ να φέρει το ματς στα ίσα!

Η ολική ανατροπή για την ομάδα του Μιχαϊλοβιτς, ήρθε στο 84’. Ο Όλσεν ήταν αυτός που σκόραρε για το 2-3, ολοκληρώνοντας μια τεράστια ανατροπή για την Μπολόνια στην έδρα της Κροτόνε που… καιγόταν για τη νίκη!

Με το αποτέλεσμα αυτό οι φιλοξενούμενοι έφτασαν τους 34 βαθμούς και είναι στη 10η θέση του Καμπιονάτο. Η Κροτόνε είναι τελευταία με 15 βαθμούς και ουσιαστικά κυνηγά ένα θαύμα, μια και απέχει 8 βαθμούς απ’ τις θέσεις της σωτηρίας, έχοντας δύο ματς περισσότερα απ’ την Τορίνο που βρίσκεται εκεί!

Γκραντ: “Ένα ματς όλη η σεζόν”
Αταμάν: “Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου, μπορούμε να κερδίσουμε”
Τζόκερ: Νέο τζακ ποτ - Πόσα χρήματα θα μοιράσει το Μ. Σάββατο
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα: Οι διαιτητές για το Game 4 στο ΣΕΦ