La Liga: Τεσσάρα και πλησίασε η Σοσιεδάδ! (Video)

La Liga: Εύκολο 4-1 της Σοσιεδάδ επί της Κάντιθ και πλησίασε την 5η Βιγιαρεάλ!

Με άνεση επικράτησε η Σοσιεδάδ της Κάντιθ για την 22η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν. Οι Βάσκοι επιβλήθηκαν 4-1 και με αυτό το αποτέλεσμα μείωσαν την απόστασή τους απ’ την 5η Βιγιαρεάλ.

Ο εξαιρετικός Ογιαρθάμπαλ ήταν αυτός που έδωσε ώθηση στη Σοσιεδάδ. Αρχικά με πέναλτι στο 26’ έκανε το 1-0, ενώ 8 λεπτά μετά έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους αποβλήθηκε ο Μάρκος Μάουρο της Κάντιθ και κατά συνέπεια όλα έγιναν εύκολα για τους γηπεδούχους!

Τη… σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Ίσακ, που με δύο δικά του τέρματα στο 54’ και στο 59’ έκανε το 4-0.

Η Κάντιθ πέτυχε το γκολ της τιμής στο 65’ με τον Χάιρο, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1. Με το αποτέλεσμα αυτό η Σοσιεδάδ έφτασε τους 35 βαθμούς και πλησίασε στον 1 την Βιγιαρεάλ που είναι στην 5η θέση. Η Κάντιθ απ’ την άλλη, έμεινε στους 24 και τη 13η θέση.

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ