Eredivisie: Σκόραρε ξανά ο Γιακουμάκης, παρά την ήττα της Φένλο

Ο Γιακουμάκης πέτυχε κι άλλο γκολ, φτάνοντας τα 21 στο ολλανδικό πρωτάθλημα.

Όλα τα βλέμματα είναι στραμμένα στον Γιώργο Γιακουμάκη κι αυτός δεν απογοητεύει, ακόμα κι όταν χάνει η ομάδα του. Η Φένλο γνώρισε την ήττα με 3-2 από το Φορτούνα Σιτάρντ, αλλά ο Έλληνας στράικερ πέτυχε ένα ακόμη γκολ, το 21ο στο πρωτάθλημα.

Στο 63ο λεπτό του αγώνα, ο Φαν Κρούιγ εκτέλεσε από δεξιά το φάουλ και ο Γιακουμάκης με προβολή από κοντά μείωσε σε 2-1 κι έφτασε τα 21 γκολ στη σεζόν. Με τη Φένλο αγωνίστηκε για 61 λεπτά και ο Χρήστος Δώνης.

Μάλιστα, αυτό είναι το 11ο γκολ του Γιακουμάκη τον Ιανουάριο και είναι η δεύτερη μηνιαία… επίδοση σκοραρίσματος στην ιστορία της Eredivisie. Επίσης γίνεται ο 4ος ποδοσφαιριστής στην Ολλανδία που πετυχαίνει πάνω από 21 γκολ, στις πρώτες 20 αγωνιστικές.

Μάρκος Σεφερλής: Στο αεροδρόμιο τα ξημερώματα για να υποδεχθεί τον θριαμβευτή Ολυμπιακό