Κύπελλο Ισπανίας: Με εξάρα στα προημιτελικά η Γρανάδα! (Photos)

Κύπελλο Ισπανίας: Σοβαρή η Γρανάδα επιβλήθηκε 6-0 της Ναβαλκαρνέρο!

Χωρίς διάθεση να αστειευτεί η Γρανάδα, πήρε με εμφατικό τρόπο την πρόκριση για τους «8» του Κυπέλλου Ισπανίας. Η ομάδα της Αναδαλουσίας επικράτησε 6-0 στην έδρα της Ναβαλκαρνέρο και δεν επέτρεψε έστω σκέψη για αμφισβήτηση της ανωτερότητάς της, απ’ την ομάδα της Γ’ κατηγορίας της χώρας της Ιβηρικής.

Στο 9’ άρχισε ο… χορός των γκολ για τη Γρανάδα, με τον Χέρμαν Σάντσες να κάνει το 0-1. Το δεύτερο γκολ για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 24’ με σκόρερ τον Αλμπέρτο Σόρο.

Τη σκυτάλη πήρε ο Φέντε Βίκο στο 32’ για να κάνει το 0-3, ενώ το τέταρτο γκολ της Γρανάδα το πέτυχε ο Ρομπέρτο Σολδάδο δύο λεπτά αργότερα. Το 4-0 υπέρ της Γρανάδα ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι Ανδαλουσιανοί βρήκαν άλλα δύο τέρματα για το τελικό 6-0 υπέρ τους! Ο Φουλκιέρ στο 72’ και ο Χόρχε Μολίνα στο 78’ διαμόρφωσαν το τελικό Ναβαλκαρνέρο-Γρανάδα 0-6, με τους φιλοξενούμενους να προκρίνονται στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας.

Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα