Premier League: Νέα γκέλα για την Έβερτον

Μια ακόμα απώλεια βαθμών για την Έβερτον που έμεινε στο 1-1 με την Μπέρνλι

Εμεινε στο 1-1 στην έδρα της Μπέρνλι η Εβερτον, στο πρώτο ματς της 11ης ημέρας της Premier League. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3' με τον Ρόμπερτ Μπρέιντι και η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον πρώτο σκόρερ της, Ντόμινικ Κάλβερτ-Λιούιν.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής στην Premier League έχουν ως εξής:

Μπέρνλι-Έβερτον 1-1 (3' Μπρέιντι-45'+ Κάλβερτ-Λιούιν)
Άστον Βίλα-Νιούκαστλ Αναβλήθηκε

Ολυμπιακοί Αγώνες: Με «Βασιλιά» Λεμπρόν, Κάρι και Ντουράντ η νέα Dream Team των ΗΠΑ - Προκαλεί τρόμο
Η Ολυμπιακή Φλόγα άναψε στην Αρχαία Ολυμπία για το Παρίσι - Πρώτος Λαμπαδηδρόμος ο Ντούσκος
Champions League: Κρίσιμες ρεβάνς σε Βεστφαλία και Βαρκελώνη - Το πρώτο ζευγάρι των ημιτελικών
Παναθηναϊκός AKTOR: Πως είναι το «αυτός» στα... ισπανικά;