Σπουδαίο «διπλό» στη Μπενφίκα η Μπράγκα

Η Μπράγκα επικράτησε 3-2 της Μπενφίκα στη Λισαβόνα και την έπιασε στη δεύτερη θέση.

Μεγάλη νίκη στη Λισαβόνα πήρε η Μπράγκα, επικρατώντας 3-2 της Μπενφίκα. Η ομάδα του Κάρλος Καρβαλιάλ προηγήθηκε 3-0, χάρη σε γκολ του Μεδέιρος στο 38’, και του Μούρα στο 50’ και το 64’.

Ωστόσο οι «αετοί» δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και ο Σεφέροβιτς, ο οποίος μπήκε στο παιχνίδι στο ημίχρονο, σκόραρε στο 68’ και το 87’ για το 2-3. Στις καθυστερήσεις μάλιστα πέτυχε και τρίτο γκολ, το οποίο όμως δεν μέτρησε και δεν μπόρεσε η Μπενφίκα να αποφύγει την ήττα.

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στο Europa League έπαιξε ως εξής: Ματέους, Σεκέιρα, Εσγκάιο, Τορμένα, Βιάνα, Κάστρο, Αλ Μουσράτι, Μαδέιρος (90΄ Ραούλ), Γκαλένο (90΄ Ροντρίγκο Γκόμες), Μόουρα (73΄ Νοβάις), Παουλίνιο (87΄ Σετίν).

Γκριμάου: «Ο μεγαλύτερος αγώνας που έχουμε δώσει φέτος»
Παναθηναϊκός Aktor: Σλούκας σημαίνει… Final-4
Παναθηναϊκός Aktor: Τα 11 +1 Final-4 του “τριφυλλιού”
Στο Βερολίνο θα είναι ωραία με το 7ο παρέα -Οι "πράσινοι" επέστρεψαν στο Final-4