Απολαυστικός Ιμπραΐμοβιτς στο Ίντερ-Μίλαν: Σκόραρε δυο φορές μέσα σε τρία λεπτά (video+photos)

Ίντερ-Μίλαν: Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς επέστρεψε στην ενεργό δράση και δείχνει να είναι «δαιμονισμένος» με όσα κάνει στο ντέρμπι του Μιλάνου

Φουριόζος επέστρεψε μετά την αποχή του λόγω κορονοϊού ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς στις αγωνιστικές υποχρεώσεις της Μίλαν στην Serie A. Ο Σουηδός σούπερ σταρ δεν πτοείται από τίποτα σκόραρε δυο φορές μέσα σε τρία λεπτά στο ντέρμπι του Μιλάνου με την Ίντερ δίνοντας προβάδισμα (0-2) στην Μίλαν.

Ειδικότερα, ο Ιμπραΐμοβιτς κέρδισε πέναλτι μετά από μαρκάρισμα του Κολάροφ το οποίο και εκτέλεσε. ο Χαντάνοβιτς το απέκρουσε με τον Ζλάταν ωστόσο στην επαναφορά να σκοράρει για το 0-1. Τρία λεπτά αργότερα ο Σουηδός άσος με κοντινό πλάσε νίκησε και πάλι τον Σλοβένο τερματοφύλακα και έκανε το 2-0 για την ομάδα του.

Ιστιοπλοΐα: Διεκδικούν πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες οι Β. Κοκκαλάνης, Λ. Τσορτανίδης
Ρόμα: Πήρε το «πράσινο φως» για να ξεκινήσει αθλητική δραστηριότητα ξανά ο Εντικά
Super League LIVE: ΑΕΚ – Παναθηναϊκός, Άρης – Ολυμπιακός και Λαμία – ΠΑΟΚ
Η ανακοίνωση της ΕΛ.ΑΣ. για τις έρευνες στα σπίτια των συλληφθένων για τα επεισόδια στου Ρέντη