Η ανατροπή της χρονιάς από την Ίντερ, 4-3 τη Φιορεντίνα (video)

Στο 87’ η Ίντερ έχανε 2-3 από τη Φιορεντίνα στο «Μεάτσα» αλλά κατάφερε να φέρει τα πάντα τούμπα και να πάρει σπουδαία νίκη 4-3 στην πρεμιέρα της στη Serie A!

Επική ματσάρα έγινε στο «Τζουζέπε Μεάτσα» με την Ίντερ να υποδέχεται τη Φιορεντίνα. Οι «βιόλα» κατάφεραν να ζορίσουν όσο δεν πάει την ομάδα του Αντόνιο Κόντε, ωστόσο, οι «νερατζούρι» βρήκαν τον τρόπο να κάνουν μια μυθική ανατροπή και να πάρουν σπουδαία νίκη στο πρώτο τους ματς για φέτος στο ιταλικό πρωτάθλημα.

Η Φιορεντίνα άνοιξε το σκορ μόλις στο 3’ με τον Μποναβεντούρα, ωστόσο ο Μπαρέλα κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Η Ίντερ με τον Λαουτάρο Μαρτίνες σε καλή βραδιά, πήρε προβάδισμα στο 52’ από προσπάθεια του Αργεντινού και αυτογκόλ του Τσεκερίνι, όμως, η ομάδα από την Τοσκάνη δεν είχε πει την τελευταία της λέξη.

Στο 57’ ο Καστροβίλι ισοφάρισε 2-2 ενώ στο 63’ ο Ριμπερί έκανε «μαγική» μπαλιά στον Κιέζα για το δεύτερο προβάδισμα των «βιόλα» στο ματς! Η Ίντερ στο 87’ έχανε, λοιπόν, 2-3 όμως οι Ρομέλου Λουκάκου και Ντ’ Αμπρόζιο με τα γκολ τους στα τελευταία λεπτά του ματς, χάρισαν επική ανατροπή και νίκη 4-3 στην ομάδα του Αντόνιο Κόντε.

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)