Ένταση και καθυστέρηση στο δεύτερο ημίχρονο στο ΟΑΚΑ, έξαλλοι με το πέναλτι στην ΑΕΚ (photos)

«Βράζει» η ΑΕΚ με το πέναλτι που δόθηκε στον Άρη στη φάση του Σβάρνα.

Έντονη ήταν η αντίδραση της ΑΕΚ στο ημίχρονο του αγώνα με τον Άρη για το πέναλτι που δόθηκε από τον Πορτογάλο ρέφερι στη φάση με τον Σβάρνα.

Από την πλευρά της Ένωσης θεωρούν ως ανύπαρκτη την παράβαση που δόθηκε και από την οποία οι Θεσσαλονικείς ισοφάρισαν με την εύστοχη εκτέλεση του Μπρούνο Γκάμα.

Είναι χαρακτηριστικό πως υπήρξαν πολλές διαμαρτυρίες προς τον Αρτούρ Ριμπέιρο Σοάρες Ντίας τόσο από τον Μάνταλο όσο κι από βοηθό του Μάσιμο Καρέρα αλλά και από τον Βασίλη Δημητριάδη όταν πήγαινε στα αποδυτήρια.

Η έντονη διαμαρτυρία της ΑΕΚ προκάλεσε και την αντίδραση του Πορτογάλου διαιτητή που πήρε την απόφαση να μην ξεκινήσει στην ώρα του το δεύτερο ημίχρονο, μέχρι να ηρεμήσουν τα πνεύματα.

Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι