Με... Ριζούπολη πήρε το πρωτάθλημα η Γαλατάσαραϊ (videos+photos)

Η Γαλατάσαραϊ κατέκτησε το Πρωτάθλημα Τουρκίας με τις σκηνές στο ματς με την Μπασάκσεχιρ να θυμίζουν αυτά που έγιναν στη Ριζούπολη

Σε μία κατάμεστη Turk Telekcom η οποία ήταν καμίνι πριν από το ματς όλα έδειχναν το τι θα συμβεί. Η ομάδα του Φατίχ Τερίμ με ανατροπή στην επανάληψη μπορεί έφτασε στο 2-1 και να κατέκτησε το πρωτάθλημα Τουρκίας μία αγωνιστική πριν το τέλος όμως αυτά που έμειναν στην ιστορία είναι αυτά που έκαναν οι οπαδοί της.

Συγκεκριμένα αρχικά το πούλμαν της Μπασάκσεχιρ αφού έμπλεξε σε… κίνηση δέχθηκε αντικείμενα κατά την προσπάθεια του να προσεγγίσει το γήπεδο, ενώ οι φιλοηενούμενοι έκαναν το λάθος να προηγηθούν στο σκορ με τέρμα του Μπάγιτς στο 17ο λεπτό. Από την εξέδρα έπεφταν κάθε λογής αντικείμενα ενώ ο Έμανουελ Αντεμπαγιόρ λίγο έλειψε να τραυματιστεί σοβαρά όταν τον έριξαν οι αναπληρωματικοί της Γαλατά στην καταπακτή.

Τελικά οι γηπεδούχοι σε κλίμα βίας πήραν τη νίκη με γκολ των Φεγκουλί και Ονιεκούρου.

Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή