ΠΑΟΚ – Πανιώνιος: Όσα έγιναν στην Τούμπα! (videos+photos)
Το πιο επεισοδιακό ματς της χρονιάς έγινε στην Τούμπα - InTime Sports

ΠΑΟΚ – Πανιώνιος: Επεισοδιακή πρόκριση για τον «δικέφαλο του Βορρά» που επιβλήθηκε 4-2 στην παράταση των «κυανέρυθρων» σε αγώνα… αίμα και άμμος στη Νέα Σμύρνη!

Απίστευτη τροπή πήρε το ΠΑΟΚ – Πανιώνιος στην Τούμπα. Ο επαναληπτικός προημιτελικός του Κυπέλλου Ελλάδας επιφύλασσε μεγάλες συγκινήσεις αλλά και ένταση. Ο ΠΑΟΚ έψαχνε την ανατροπή του 2-1 υπέρ του Πανιωνίου από το πρώτο ματς στη Νέα Σμύρνη και χρειάστηκε την παράταση αλλά και ένα πέναλτι στο τελευταίο λεπτό για να τα καταφέρει. Η φάση αυτή έφερε και τις αντιδράσεις των «κυανέρυθρων» που… βράζουν με τον διαιτητή Σκουλά!

Στο ξεκίνημα του αγώνα ο ΠΑΟΚ, που είχε πολλές αλλαγές στη σύνθεσή του, έχασε με τραυματισμό πολύ νωρίς τον Δημήτρη Πέλκα.

Ο Ντιέγκο Μπίσεσβαρ που μπήκε στη θέση του κατάφερε στο 32’ να ανοίξει το σκορ. Ο Πανιώνιος σε δυο λεπτά ισοφάρισε με τον Φιορίν Ντουρμισάι. Μάλιστα, ο πανηγυρισμός του τελευταίου έφερε και… αντιδράσεις στην κερκίδα.

Ο ΠΑΟΚ που διαμαρτυρόταν για ένα πέναλτι στον Κρέσπο, κατάφερε να βρει ένα ακόμα γκολ με τον Κάρολ Σβιντέρσκι στο 83’ της αναμέτρησης. Έτσι, ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση εκεί όπου ο Πανιώνιος… σόκαρε την Τούμπα στο 94’ με το γκολ του Καμαρά. Ο ΠΑΟΚ, όμως, συνέχισε να πιέζει και κατάφερε να φτάσει στην… ολική ανατροπή με γκολ του Άκπομ στο 113’ και εύστοχο πέναλτι του Βιεϊρίνια στο 119’. Το τελικό 4-2 του έδωσε την πρόκριση και τη δυνατότητα να διεκδικήσει το πρώτο νταμπλ της ιστορίας του.

Στον Πανιώνιο, βέβαια, ήταν… έξαλλοι με τη διαιτησία και αρνήθηκαν ακόμα και να κάνουν τη σέντρα μετά το τέταρτο γκολ, απειλώντας με αποχώρηση! Ο Ραζβάν Λουτσέσκου «έβραζε» και έκανε λόγο για ντροπή στο Flash Interview, την ώρα που στον Πανιώνιο επικεντρώθηκαν στη φάση του πέναλτι που έκρινε τον προημιτελικό και έβαλε… φωτιές. Ο Γιώργος Σαββίδης, εν τω μεταξύ, με ποστάρισμά του στο Instagram χαρακτήρισε ως… παντελονάτη την πρόκριση του ΠΑΟΚ.

Στη συνέντευξη Τύπου ο προπονητής του Πανιωνίου Άκης Μάντζιος αρνήθηκε να παραβρεθεί και υπήρξε ένταση με τον βοηθό του. Την ίδια ώρα, ο Ραζβάν Λουτσέσκου συνέχισε να είναι έξαλλος και εξαπέλυσε πυρά κατά πάντων. Τέλος, ο αρχηγός του Πανιωνίου Παναγιώτης Κόρμπος, ήταν εκτός εαυτού με τον διαιτητή Σκουλά απαιτώντας από αυτόν να βγει και να πει τι ειπώθηκε στο ημίχρονο του αγώνα.

Το σίγουρο είναι πως αυτό το ΠΑΟΚ – Πανιώνιος θα περάσει στην ιστορία ως το πιο δραματικό και έντονο παιχνίδι μεταξύ των δυο ομάδων και θα συνεχίσει να απασχολεί και τις επόμενες ημέρες…

Δείτε σε φωτογραφίες και βίντεο όλα όσα έγιναν στην Τούμπα και το ΠΑΟΚ – Πανιώνιος

ΠΑΟΚ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1-0 (ΓΚΟΛ στο 32' ο BISESWAR) | ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ 27-02-2019

ΠΑΟΚ-Πανιώνιος: Ο πανηγυρισμός του Ντουρμισάι

ΠΑΟΚ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1-1 (ΓΚΟΛ στο 34' ο DURMISHAJ) | ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ 27-02-2019

ΠΑΟΚ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2-1 (ΓΚΟΛ στο 83' ο SWIDERSKI) | ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ 27-02-2019

ΠΑΟΚ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2-2 (ΓΚΟΛ στο 94' ο CAMARA) | ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ 27-02-2019

ΠΑΟΚ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 3-2 (ΓΚΟΛ στο 111' ο AKPOM) | ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ 27-02-2019

ΠΑΟΚ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 4-2 (ΓΚΟΛ στο 119' ο VIERIHNA) | ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ 27-02-2019

ΠΑΟΚ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ | 4-2 | ΓΚΟΛ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΕΠΙΜΑΧΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΕΝΤΑΣΕΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ