Λαμία-Βόλος 1-1: Της έβαλαν δύσκολα οι νεοφώτιστοι

Ο Βόλος απέδρασε με την ισοπαλία από τη Λαμία.

Σκληρό καρύδι αποδείχτηκε ο Βόλος, καθώς απέσπασε ισοπαλία 1-1 από τη Λαμία εκτός έδρας, στη 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων στο Κύπελλο. Οι νεοφώτιστοι στη Football League έφτασαν πλέον τους 4 βαθμούς στον όμιλο, ενώ η Λαμία έχει μόλις έναν.

Η Λαμία ξεκίνησε πιο δυνατά το παιχνίδι και στο 14’ ο Καραμάνος εκμεταλλεύτηκε λάθος γύρισμα του Ρούσσου, βγήκε απέναντι από τον Καραγκιολίδη και πλάσαρε για το 1-0. Ο Βόλος ισορρόπησε το παιχνίδι και πριν τελειώσει το ημίχρονο, κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση. Στο 44’ ο Λούκας εκτέλεσε το φάουλ και ο Ρούσσος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός βελτιώθηκε, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν φάσεις για να σκοράρουν. Ο Βόλος παρουσίασε καλύτερη εικόνα, αλλά δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες για να φτάσει στη νίκη.

ΛΑΜΙΑ (Χάβος): Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Βάντερσον, Αντέτζο (46’ Καρυπίδης), Αναστασιάδης, Οσμάν, Αντρόνιτς, Τσούκαλος (75’ Κωστίκας), Ρόμανιτς, Μαστούρ (60’ Καραγκούνης), Καραμάνος.

ΒΟΛΟΣ (Φεράντο): Καραγκιολίδης, Ρούσσος, Καρρίκι (65’ Δόρης), Δημόπουλος (86’ Κότο), Ν' Γκουέμ, Καμπαγιέρο, Ηλιόπουλος, Ουνγιαλίδης, Λούκας Γκαρσία, Πίσπας (54’ Φράγκος), Μάντζης.

Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα