«Διέλυσε» το Αμβούργο η Μπάγερν! (video)

«Εξάρα» της Μπάγερν στο Αμβούργο και οι «Βαυαροί» βλέπουν τους υπόλοιπους με τα… κιάλια!

Ένα ξέσπασμα της Μπάγερν έφερε στους Βαυαρούς τρία γκολ σε 11 λεπτά και ουσιαστικά «τελείωσε» το παιχνίδι με το Αμβούργο, καθώς η πρωταθλήτρια Γερμανίας προηγήθηκε με 3-0 στο 19ο λεπτό. Το τελικό σκορ ήταν 6-0, με τον Λεβαντόφσκι να αστοχεί σε πέναλτι στο 86΄. Με τους φιλοξενούμενους, που παραμένουν εντός της ζώνης του υποβιβασμού, ο Κυριάκος Παπαδόπουλος ήταν βασικός και υπέπεσε στο πέναλτι, σπρώχνοντας τον Αλκάνταρα. Στα «χαμηλά» της Μπουντεσλίγκα παρέμεινε και η Βόλφσμπουργκ, που ηττήθηκε στη «Wirsol Rhein-Neckar-Arena» με 0-3 από τη Χοφενχάιμ, ενώ η Άουγκσμπουργκ πέρασε με 3-1 από το Ανόβερο και βελτίωσε τη θέση της.