Κουνάει «σεντόνι» η Λειψία (video)

«Φουλάρει» για Champions League η Λειψία!

Η Λειψία ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής της Bundesliga με την Σάλκε (3-1) και πέρασε μόνη στην 2η θέση της κατάταξης. Η ομάδα του Χάσενχουτλ δείχνει αποφασισμένη να βρεθεί ξανά στους ομίλους του Champions League την ερχόμενη περίοδο, αν κι ακόμη είναι πολύ νωρίς για τις όποιες εκτιμήσεις.

Οι «βασιλικοί μπλε» ισοφάρισαν προσωρινά με τον Νάλντο το γκολ του Κεϊτά, αλλά μέσα σε τρία λεπτά οι γηπεδούχοι πέτυχαν 2 τέρματα και «καθάρισαν» την αναμέτρηση.

Αποτελέσματα και πρόγραμμα 18ης αγωνιστικής στην Bundesliga:

Λεβερκούζεν-Μπάγερν Μονάχου 1-3

(70΄ Βόλαντ - 32΄ Μαρτίνεθ, 59΄ Ριμπερί, 90+1΄ Ροντρίγκες)

Ανόβερο-Μάιντς 3-2

(33΄,38΄,75΄ Φίλκρουγκ - 26΄ Μούρο, 31΄ Χακ)

Στουτγκάρδη-Χέρτα Βερολίνου 1-0

(78΄ αυτ. Σταρκ)

Λειψία-Σάλκε 3-1

(41΄ Κεϊτά, 69΄ Βέρνερ, 71΄ Μπρουμα - 55΄ Νάλντο)

Κολωνία 6 -17αγ.

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι
Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ