Παναχαϊκή-Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0: Δυναμικό come back!

Η επιστροφή της Παναχαϊκής στα επαγγελματικά σαλόνια συνδυάστηκε με νίκη επί της Αναγέννησης Καρδίτσας με 1-0.

Με νίκη άρχισε η Παναχαϊκή τις υποχρεώσεις της στο Κύπελλο Ελλάδας, καθώς επιβλήθηκε 1-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας στην Αγυιά, σε αναμέτρηση για την πρεμιέρα του 8ου ομίλου της διοργάνωσης. Το γκολ που χάρισε το «τρίποντο» στους Αχαιούς σημείωσε ο Ελευθεριάδης με πέναλτι στο 79΄.

Η Αναγέννηση Καρδίτσας έφτασε κοντά στο γκολ στο 2ο λεπτό, όταν ο Μπουτζίκος έκανε το γύρισμα προς το τέρμα της ομάδας του, αλλά η μπάλα πήγε στην πάνω πλευρά του οριζοντίου δοκαριού και έφυγε κόρνερ. Η Παναχαϊκή κατάφερε να «ανοίξει το σκορ» στο 79ο λεπτό, όταν ο Στεργίδης κέρδισε πέναλτι από μαρκάρισμα του Ποζατζίδη και ο Ελευθεριάδης ευστόχησε από την άσπρη βούλα, «γράφοντας» το 1-0.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Βρονταράς, Πολίμος, Μπουτζίκος, Μακρυδημήτρης, Μπιτσάκος, Φωτάκης, Γκίνο, Μουστακόπουλος (67΄ Μασούρας), Ελευθεριάδης, Αποστολόπουλος (57΄ Στεργίδης), Γκέσιος (84΄ Φουρλάνος).
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Γιώργος Βαζάκας): Γκέκας, Κωνσταντακόπουλος, Ποζατζίδης, Ρουσσάκης, Κισκαμπάνης, Καρίκι (57΄ Μασούρας), Σουντουρά, Μπιτέλης, Παπαευθυμίου, Πλαβούκος (80΄ Σταματάκης), Τζέκος (75΄ Χατζάρας).

ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός: Ποιος θα πάρει το ντέρμπι; (poll)
Παντελής Παντελίδης: Ανοίγει ξανά ο φάκελος της υπόθεσης του τροχαίου - Ποιοι φοβούνται;
Ελλάδα: Παίρνει Βασιλακάκη στην Εθνική ο Σκίμπε
Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες: Χρυσό η Σουηδία στο κέρλινγκ
Κυριακή της Ορθοδοξίας 2018: Τι γιορτάζουμε σήμερα (25/02)
«Θρίλερ» με τη διαθήκη του γιου του «Mr. Jumbo» τρεις μήνες πριν το φονικό τροχαίο