Μοιρασιά στο «Ριαθόρ»

Ισόπαλες με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν οι Λακορούνια και Μπέτις στην έδρα της πρώτης, σε εξ’ αναβολής αγώνα της 21ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Η διαφορά των δύο ομάδων στο πρωτάθλημα που ήταν τέσσερις βαθμούς διατηρήθηκε, με την Μπέτις να παραμένει στην 14η θέση, ενώ η ομάδα της Γαλικίας που υποδέχθηκε στο Ριαθόρ τους αντιπάλους της παρεμεινε στην 17η θέση μαζί με τη Λεγανές.

Η ομάδα του πρώην τεχνικού του Ολυμπιακού, Βίκτορ Σάντσεθ, άνοιξε το σκορ στο 70ό λεπτό με τον Κριστιάνο Πιτσίνι και κρατούσε το «διπλό» ως τις καθυστερήσεις, όταν ισοφάρισε για την «Ντέπορ» με πέναλτι ο Θέλσο Μπόρχες. Το αποτέλεσμα άφησε ανικανοποίητο το συγκρότημα του Πέπε Μελ, καθώς απέχει πέντε βαθμούς από τη ζώνη του υποβιβασμού.