Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

Ελαφρύ προβάδισμα για τους «4» του Κυπέλλου απέκτησε ο ΠΑΟΚ μετά την εκτός έδρας νίκη επί της Ξάνθης με 2-1. Αντίθετα Πλατανιάς και ΑΕΚ άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς και τα πάντα θα κριθούν στη ρεβάνς του ΟΑΚΑ.

Α’ ΦΑΣΗ

ΑΓΩΝΑΣ    1ο ΜΑΤΣ     2ο     ΜΑΤΣ
ΑΕ Σπάρτη-Παναιγιάλειος    4-0    1-1
Αχαρναϊκός-ΟΦΗ    0-0    0-2

Β’ ΦΑΣΗ

1ος όμιλος

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1η αγωνιστική
ΠΑΟΚ-ΑΕΛ    2-0
Πανελευσινιακός-ΑΟ Τρίκαλα    0-5

2η Αγωνιστική
ΑΟ Τρίκαλα-ΠΑΟΚ    0-0
ΑΕΛ-Πανελευσινιακός    2-1

3η Αγωνιστική
ΑΟ Τρίκαλα-ΑΕΛ    1-0
Πανελευσινιακός-ΠΑΟΚ    0-7

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ.  ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΠΑΟΚ    3    7    9-0
2 ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ    3    7    6-0
3 ΑΕΛ    3    3    2-4
4 Πανελευσινιακός    3    0    1-14

2ος όμιλος

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ


1η αγωνιστική
Ολυμπιακός-Πλατανιάς    3-0
ΑΕ Σπάρτη-ΑΟ Χανιά    4-0

2η Αγωνιστική
ΑΟ Χανιά-Ολυμπιακός    0-4
Πλατανιάς-ΑΕ Σπάρτη    1-0

3η Αγωνιστική
ΑΟ Χανιά-Πλατανιάς    1-2
ΑΕ Σπάρτη-Ολυμπιακός    0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ.  ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ    3    9    8-0
2 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ    3    6    3-4
3 ΑΕ Σπάρτη    3    3    4-2
4 ΑΟ Χανιά    3    0    1-10


3ος όμιλος

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1η αγωνιστική
Απόλλων Σμύρνης-ΟΦΗ    1-0
Παναθηναϊκός-Ηρακλής    0-0

2η Αγωνιστική
ΟΦΗ-Παναθηναϊκός    2-1
Ηρακλής-Απόλλων Σμύρνης    3-0

3η Αγωνιστική
ΟΦΗ-Ηρακλής    2-1
Απόλλων Σμύρνης-Παναθηναϊκός    3-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ. ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΟΦΗ    3    6    4-3
2 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ    3    4    5-5
3 Ηρακλής    3    4    4-2
4 Απόλλων Σμύρνης    3    3    4-7

4ος όμιλος

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1η αγωνιστική
ΑΕΛ Καλλονής-Αγροτικός Αστέρας    1-2
ΠΑΣ Γιάννινα-Ξάνθη    1-0

2η Αγωνιστική
Αγροτικός Αστέρας-ΠΑΣ Γιάννινα    0-1
Ξάνθη-ΑΕΛ Καλλονής    3-1

3η Αγωνιστική
Αγροτικός Αστέρας-Ξάνθη    1-1
ΑΕΛ Καλλονής-ΠΑΣ Γιάννινα    1-3
    
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ. ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ    3    9    5-1
2 ΞΑΝΘΗ    3    4    4-3
3 Αγροτικός Αστέρας    3    4    3-3
4 ΑΕΛ Καλλονής    3    0    3-8

  • Αθλητικά νέα
  • Ειδήσεις
Survivor 2: Ο σοκαριστικός τραυματισμός παίκτη των Μαχητών. Σφάδαζε από τον πόνο!
Survivor 2: Ο σοκαριστικός τραυματισμός παίκτη των Μαχητών. Σφάδαζε από τον πόνο!
Παναθηναϊκός: Χωρίς Βλαχοδήμο, Κάτσε με Αστέρα
Παναθηναϊκός: Χωρίς Βλαχοδήμο, Κάτσε με Αστέρα
Τι ποντάρουμε στο Ολυμπιακός-Βαλένθια
Τι ποντάρουμε στο Ολυμπιακός-Βαλένθια
«Αστακός» η Τούμπα στο ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός
«Αστακός» η Τούμπα στο ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός
Αναβλήθηκε η ακρόαση του 19χρονου μοντέλου με την κοκαΐνη στο Χονγκ Κονγκ
Αναβλήθηκε η ακρόαση του 19χρονου μοντέλου με την κοκαΐνη στο Χονγκ Κονγκ
Σοκ στο Ρέθυμνο: Βιντεοσκοπούσε γυναίκες μέσα στα ίδια τους τα σπίτια
Σοκ στο Ρέθυμνο: Βιντεοσκοπούσε γυναίκες μέσα στα ίδια τους τα σπίτια
Προανακριτική Novartis – Πανικός στη Βουλή με το «Άι στο διάολο» της Χριστοδουλοπούλου
Προανακριτική Novartis – Πανικός στη Βουλή με το «Άι στο διάολο» της Χριστοδουλοπούλου
«Βιβλική καταστροφή» προβλέπουν οι επιστήμονες για την Ελλάδα - Ποιες πόλεις κινδυνεύουν
«Βιβλική καταστροφή» προβλέπουν οι επιστήμονες για την Ελλάδα - Ποιες πόλεις κινδυνεύουν

5ος όμιλος

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1η αγωνιστική
Αιγινιακός-‘Αρης    0-3
Αστέρας Τρίπολης-Βέροια    1-0

2η Αγωνιστική
Άρης-Αστέρας Τρίπολης    3-3
Βέροια-Αιγινιακός    0-1

3η Αγωνιστική
Άρης-Βέροια    0-0
Αιγινιακός-Αστέρας Τρίπολης    1-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ. ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ    3    7    8-4
2 ΆΡΗΣ    3    5    6-3
3 Αιγινιακός    3    3    2-7
4 Βέροια    3    1    0-2

6ος όμιλος

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1η αγωνιστική
ΑΕΚ-Κέρκυρα    4-0
Λαμία-Αναγέννηση Καρδίτσας    1-0

2η Αγωνιστική
Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΕΚ    2-2
Κέρκυρα-Λαμία    2-2

3η Αγωνιστική
Αναγέννηση Καρδίτσας-Κέρκυρα    0-6
Λαμία-ΑΕΚ    0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ. ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΑΕΚ    3    5    6-2
2 ΛΑΜΙΑ    3    5    3-2
3 Κέρκυρα    3    4    8-6
4 Αναγέννηση Καρδίτσας    3    1    2-9

7ος όμιλος

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1η αγωνιστική
Πανθρακικός-Καλλιθέα    3-0
Ατρόμητος-Παναιτωλικός    1-0

2η Αγωνιστική
Καλλιθέα-Ατρόμητος    1-0
Παναιτωλικός-Πανθρακικός    1-0

3η Αγωνιστική
Καλλιθέα-Παναιτωλικός    1-5
Πανθρακικός-Ατρόμητος    0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ. ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ    3    6    6-2
2 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ    3    6    4-1
3 Πανθρακικός    3    3    3-4
4 Καλλιθέα    3    3    2-8

8ος όμιλος

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1η αγωνιστική
Πανιώνιος-Λεβαδειακός    0-0
Πανσερραϊκός-Κισσαμικός    0-2

2η Αγωνιστική
Κισσαμικός-Πανιώνιος    3-0
Λεβαδειακός-Πανσερραϊκός    3-1

3η Αγωνιστική
Κισσαμικός-Λεβαδειακός    1-1
Πανσερραϊκός-Πανιώνιος    0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ. ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ    3    7    6-1
2 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ    3    5    3-2
3 Πανιώνιος    3    4    3-3
4 Πανσερραϊκός    3    0    1-7

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»


ΑΓΩΝΑΣ    1ο ΜΑΤΣ    2ο ΜΑΤΣ
Ξάνθη-ΟΦΗ    1-0    1-2
ΑΟ Τρίκαλα-Αστέρας Τρίπολης    0-2    0-1
Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ    0-2    1-4
Παναθηναϊκός-Κισσαμικός    3-0    4-0
Λεβαδειακός-ΑΕΚ    0-1    0-6
Άρης-Ολυμπιακός    1-1    0-2
Λαμία-Ατρόμητος    2-2    0-2
Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα    1-0    2-1

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «8»

ΑΓΩΝΑΣ    1ο ΜΑΤΣ    2ο ΜΑΤΣ
Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης    4-0    -
Ολυμπιακός-Ατρόμητος    0-0    -
Πλατανιάς-ΑΕΚ    0-0    -
Ξάνθη-ΠΑΟΚ    1-2    -

* Οι επαναληπτικοί θα γίνουν στις 28/2 και 1, 2/3.


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης