Νέα γκέλα για Μπάγερν!

Προηγήθηκε δύο φορές και εντέλει έμεινε στο 2-2 με την Αϊντραχτ στη Φρανκφούρτη

Νέα απροσδόκητη βαθμολογική απώλεια για τη Μπάγερν, η οποία ήρθε ισόπαλη 2-2 με την Αϊντραχτ στη Φρανκφούρτη, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος.

Οι Βαυαροί, που είχαν δύο σερί ανεπιτυχή αποτελέσματα πριν τη διακοπή, φάνηκε ότι θα έπαιρναν, έστω και δύσκολα, τη νίκη, όταν ο Κίμιχ στο 62΄ τους έδωσε προβάδισμα με 2-1 και τρία λεπτά αργότερα αποβλήθηκε ο Χούστι. Έστω και με δέκα παίκτες, όμως, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση με τον Φαμπιάν και άντεξαν στην πίεση των πρωταθλητών στα τελευταία λεπτά, παίρνοντας το βαθμό.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 7ης αγωνιστικής της μπουντεσλίγκα:

Ντόρτμουντ-Χέρτα Βερολίνου 1-1
(80΄ Ομπαμεγιάνγκ - 51΄ Στόκερ)
Κολονία-Ινγκολστατ 2-1
(28΄, 39΄πεν. Μοντέστ - 90΄πεν. Χιντερσέερ)
Αϊντραχτ Φρανκφούρτης-Μπάγερν Μονάχου 2-2
(43΄ Χούστι, 78΄ Φαμπιάν - 10΄ Ρόμπεν, 62΄ Κίμιχ)
Γκλάντμπαχ-Αμβούργο 0-0
Αουγκσμπουργκ-Σάλκε 1-1
(77΄ Μπάιερ - 65΄ Μπενταλέμπ)
Χοφενχάιμ-Φράιμπουργκ 2-1
(34΄ Βάγκνερ, 81΄πεν. Κράμαριτς - 78΄ Νιντερλέχνερ)
Βέρντερ Βρέμης-Λεβερκούζεν 19:30
Μάϊντς-Ντάρμστατ 16/10
Βόλφσμπουργκ-Λειψία 16/10

ΑΕΚ: Στην «Αγιά Σοφιά» ο Αραούχο – «Μετράμε μέρες ΑΕΚάρα» (photos)
Μπάγερν Μονάχου: Πλήγμα με Κίμιχ - Σοβαρό πρόβλημα μετά τον κορονοϊό
Αντβέρπ-Ολυμπιακός: Έτσι θα αγωνιστούν οι «ερυθρόλευκοι» (photos)
Volley League: MVP η Αθηνά Παπαφωτίου, που χάρισε τη νίκη στον Παναθηναϊκό, στο ντέρμπι «αιωνίων»

Γλυφάδα: Οι μαρτυρίες λύνουν τον γρίφο της δολοφονίας - Γιατί σκότωσε τον σύντροφο της μητέρας του