Copa America: Βόμβα με τον αποκλεισμό της Βραζιλίας! (videos)

Σοκαριστικό αποκλεισμό από την φάση των ομίλων του επετειακού Copa America που διεξάγεται στις ΗΠΑ γνώρισε η Βραζιλία, με την ήττα της 1-0 από το Περού.

Η «σελεσάο» δεν κατάφερε να πάρει την πρόκριση για την φάση των νοκ άουτ της διοργάνωσης, καθώς οι Περουβιανοί πήραν τη νίκη 1-0 χάρις σε τέρμα του Ρουϊντίαζ, στο 79ο λεπτό, σε μία φάση που προκάλεσε έντονα παράπονα από τους Βραζιλιάνους, καθώς ο σκόρερ πέτυχε τέρμα με το χέρι.

Παράλληλα, την πρόκριση για την επόμενη φάση πανηγύρισε και το Εκουαδόρ, το οποίο διέλυσε 4-0 την Αϊτή. Ο Βαλέντσια άνοιξε το σκορ στο 11’ και ο Αγιοβί στο 20’ διαμόρφωσε το 2-0 για την ομάδα του Ισημερινού. Στο 57’ ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ, Κρίστιαν Νομπόα «έγραψε» το 3-0 και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Βαλέντσια με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 78ο λεπτό.

Δείτε…

Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον