Χοντρή γκέλα για Μίλαν (videos)

Στο ισόπαλο 1-1 με τη Βερόνα έμεινε η Μίλαν στο «Σαν Σίρο».

Δεν κατάφερε να φτάσει στη νίκη η Μίλαν η οποία υποδέχτηκε τη Βερόνα για να μείνει στο ισόπαλο 1-1 και να χάσει ακόμα περισσότερο έδαφος. Οι «ροσονέρι» στο 52’ άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Μπακά.

Πέντε λεπτά αργότερα όμως, ο Ντε Γιονγκ έκανε πέναλτι και αποβλήθηκε με τον Λούκα Τόνι να ισοφαρίζει για το τελικό αποτέλεσμα.

Τεράστια νίκη για την Κιέβο εντός έδρας απέναντι στην Αταλάντα με 1-0. Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημειώθηκε από τον Μπίρσα στο 76’. Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με εννέα παίκτες καθώς αποβλήθηκαν οι Σερουμπίν (66’) και Κούρτιτς (91’).

Τέλος, η Έμπολι είχε άνετο έργο απέναντι στην Κάρπι επικρατώντας 3-0. Ο Μακαρόνε στο 46’ έκανε το 1-0 για να γίνει το 2-0 από τον Σαπονάρα πέντε λεπτά αργότερα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 61’ από το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Μακαρόνε.

Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (16/04) - «Σλούκας μαγικός»
Μεταγραφές, Ρεάλ Μαδρίτης: Ζήτησε Φρίμπονγκ ο Αντσελότι
ΑΕΚ – Άρης: Το εντυπωσιακό κορεό για τα 100 χρόνια κι η οικογενειακή ατμόσφαιρα στο φινάλε (video)
Πινγκ Πονγκ: Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η επιστημονική ημερίδα της Τ.Ε. ΕΦΟΕπΑ στην Πάτρα