Ακολουθεί σταθερά την Ρεάλ η Μπάρτσα

Σημειώνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, πρώτα ο Λουίς Σουάρες (37), που με το πέμπτο συνεχόμενο στην La Liga, έφτασε τα 300 στην καριέρα του και στην επανάληψη ο Νειμάρ (52’), βοήθησαν την Μπαρτσελόνα να κερδίσει (0-2) την Χετάφε στην Μαδρίτη και να φτάσει τους 24 πόντους, όσους και η Ρεάλ Μαδρίτης, που όμως παρουσιάζει καλύτερη διαφροά τερμάτων.

«H Χετάφε μας άφησε λίγους χώρους και μας ανάγκασε να αναζητήσουμε λύσεις. Οταν πετύχαμε τα γκολ, όλα έγιναν περισσότερο εύκολα,» είπε ο Ουρουγουανός επιθετικός που μαζί με τον Νειμάρ φροντίζει να μην γίνεται αισθητή η απουσία του Λιονέλ Μέσι. «Μην ξεχνάμε, ότι ο Μέσι είναι ο καλύτερος παίκτης στον κόσμο,» πρόσθεσε χαρακτηριστικά.

Η Βαλένθια κέρδiσε εύκολα (3-0) την Λεβάντε, καλύτερη η Βιγιαρεάλ επικράτησε (2-1) της Σεβίλλη, που έμεινε για ένα ακόμα ματς χωρίς νίκη μακριά από τους φίλους της.

Προετοιμάζεται για το US Open η Σερένα Ουίλιαμς
ΠΑΟΚ: Εκτός ο Βέρνμπλουμ, δεν παίζει ο Ροντρίγκο στο φιλικό
Πλημμύρες Εύβοια: Πληροφορίες για τέσσερις νεκρούς - Ανάμεσά τους και ένα βρέφος
Σιγουριά ή αδιαφορία; Ο Μέσι έδενε τα κορδόνια του στο πέναλτι του Σουάρες (video)

Νεκροί Εύβοια: Βρήκαν πνιγμένο το μωρό τους μέσα στο πλημμυρισμένο σπίτι