Με ζόρι και Μπάκα η Μίλαν! (video)

Η Μίλαν νίκησε με μεγάλη δυσκολία 3-2 την Παλέρμο στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Καμπιονάτο

Το συγκρότημα του Σίνισα Μιχαΐλοβιτς μετράει πλέον δύο νίκες και ισάριθμες ήττες. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Μπάκα στο 21' μετά από όμορφο τακουνάκι του Μποναβεντούρα. Η ισοφάριση ήρθε για την Παλέρμο από τον Χιλίεμαρκ έντεκα λεπτά μετά.

Ωστόσο το ημίχρονο έκλεισε με 2-1 χάρη σ' ένα υπέροχο γκολ του Μποναβεντούρα με απευθείας εκτέλεση φάουλ πέντε λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ο Χιλίεμαρκ ισοφάρισε εκ νέου στο 72', αλλά τρία λεπτά μετά ξανά ο Μπάκα με φοβερή κεφαλιά νίκησε τον Στέφανο Σορεντίνο για να χαρίσει τους τρεις βαθμούς στη Μίλαν.

Δείτε τα γκολ του αγώνα στο παρακάτω βίντεο.

Λίβερπουλ: Θέλει Σλοτ στη θέση του Κλοπ ο Φαν Ντάικ
Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ