ΑΕ Σπάρτη: Φιλική ήττα από Παναρκαδικό

Οι Πρωταθλητές Λακωνίας είχαν τις ευκαιρίες, αλλά ο Παναρκαδικός πήρε τελικά τη νίκη με 1-0, σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης (19/8) στην έδρα της αρκαδικής ομάδας.

Οι παίκτες του Σωτήρη Ατωνίου πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν κατάφεραν να μετουσιώσουν σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησαν. Στο 82' είχαν και δοκάρι όταν το σουτ του Ραχήμ σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Μάνου.

Η ομάδα της Σπάρτης μπήκε δυνατά στον αγώνα και η πρώτη καλή ευκαιρία ήρθε στο 15' από τον Γκαλίτσιο, το σουτ του οποίου πέρασε άουτ. Στην επόμενη φάση της αναμέτρησης, ο Παναρκαδικός κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Χρήστου (16'). Στη συνέχεια οι παίκτες του Σωτήρη Αντωνίου πίεζαν για το γκολ της ισοφάρισης αλλά ο Ψυχογιός εξουδετέρωνε κάθε επιθετική πρωτοβουλία των Πρωταθλητών Λακωνίας. Στο 30' το σουτ του Λιονάκη πέρασε απευθείας άουτ, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο πορτιέρο του Παναρκαδικού σταμάτησε με τις γροθιές το δυνατό σουτ του Χαλίλι έξω από την μεγάλη περιοχή. Σωτήρια επέμβαση του Ψυχογιού και στο 39' σε σουτ του Σιώπη.

Διαβάστε περισσότερα στο dokari.gr

Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή