Πυρσός Γρ.-Μακεδονικός Σ. 6-2

Καταιγιστικός ήταν ο Πυρσός Γρεβενών, ο οποίος επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας 6-2 του Μακεδονικού Σιάτιστας.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι βρίσκονταν μπροστά στο σκορ ήδη με 2-0, χάρη σε τέρματα του Σερέτη (3’) και Καραλίβανου (10’), ενώ πριν τελειώσει το ημίχρονο είχαν πετύχει και τρίτο γκολ με τον Γεωργίου στο 38’. Στο 58’ ο Γεωργίου έκανε το 4-0, για να μειώσει ο Μακεδονικός Σιάτιστας στο 59’ και στο 64’ με τον Κατσίρη για το 4-2. Ωστόσο ο Πυρσός δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στο 67’ ο Παπαμιχαήλ έκανε το 5-2, ενώ στο 76’ ο Γεωργίου πέτυχε το τρίτο προσωπικό του τέρμα για το τελικό 6-2.

Ο δείκτης του σκορ θα μπορούσε να είναι ακόμη μεγαλύτερος για την ομάδα των Γρεβενών, καθώς στο 55’ ο Αλεξανδρίδης αστόχησε σε πέναλτι, ενώ στο 65’ ο Καραλίβανος είχε δοκάρι.

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Μακρής, Σιρίδης, Ελευθερίου, Αλεξανδρίδης, Αλεξανδρής, (46’ Παπαμιχαήλ), Μπόλλος, Χαραλαμπίδης, Κοτσαντίσογλου, Γεωργίου, Σερέτης, Καραλίβανος

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ: Ωττας, Ντίνας (46’ Τσιαούσης Ν.), Στεργίου, Λάτσιος, Κώντσογλου Χ., Καραγκούνης, Νούσιας, Τσιαούσης Κ., Ντέρος (46’ Κώντσογλου Γ.), Κατσίρης, Κατσούλης

ΓΡΕΒΕΝΑ: Κώστας Μάρκου

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι