On fire η ΑΙΚ!!!

Ορεξάτη παρουσιάστηκε η ανίπαλος του Ατρόμητου λίγες ημέρες πριν τον πρώτο μεταξύ τους αγώνα, καθώς διέλυσε 4-2 την Έλφσμποργκ!

Με... σπασμένα τα φρένα αναμένεται να υποδεχθεί τον Ατρόμητο η ΑΙΚ Στοχκόλμης την προσεχή Πέμπτη στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League. Η σουηδική ομάδα πέταγε... φωτιές και διέλυσε 4-2 την Έλφσμποργκ στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Allsvenskan, πετυχαίνοντας όλα τα γκολ της στο πρώτο ημίχρονο!

Κορυφαίος για την αντίπαλο της ομάδας του Περιστερίου ήταν ο Γκοϊτόμ ο οποίος «άνοιξε» το σκορ στο 10’ και έκανε το 4-0 στο 40’. Ενδιάμεσα σκόραραν οι Μπανγκουρά (23’) και Άλεξ Περέιρα (35’), με την Έλφσμποργκ απλώς να παρακολουθεί στο πρώτο μέρος.

Οι ηττημένοι αντέδρασαν στο δεύτερο ημίχρονο, μειώνοντας σε 4-1 με τον Πρόντελ στο 63’ και σε 4-2 με τον Λούντεβαλ στο 79’, αλλά το προβάδισμα της ΑΙΚ ήταν πολύ ισχυρό για να υπάρχει πιθανότητα ανατροπής.

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι