Μάλαγα – Έλτσε 1-2 (videos)

Την παραμονή της στην Πριμέρα Ντιβιζιόν εξασφάλισε η Έλτσε ύστερα από τη σπουδαία της νίκη με 2-1 επί της Μάλαγα στην Ανδαλουσία.

Στους δέκα βαθμούς από τις θέσεις του υποβιβασμού με τρεις αγωνιστικές να μένουν για το τέλος αποσπάστηκε η Έλτσε και έτσι εξασφάλισε την παραμονή της ύστερα από τη νίκη της με 2-1 επί της Μάλαγα εκτός έδρας.

Στο 30’ ο Γιόνατας άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Στο 72’ ο Τιτόν αποβλήθηκε για την Έλτσε, ωστόσο αυτό δεν την εμπόδισε από το να φτάσει και σε δεύτερο τέρμα στο 89’ με σκόρερ τον Πάσαλιτς.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Γκέρα.

ΜΑΛΑΓΑ: Καμενί, Ροσάλες (76’ Χόρτα), Σάντσεζ, Βέλινγκτον, Μποκά, Ντααρντέρ, Καμάτσο, Σάμουελ, Άμραμπατ, Καστιγιέχο (46’ Γκέρα), Χουάνμι (67’ Ντούντα).
ΕΛΤΣΕ: Τιτόν, Σουάρεζ, Ρόκο, Λομπάν (85’ Πελεγκρίν), Σίσμα, Πάσαλιτς, Μοσκέρα, Ροντρίγκες (65’ Νίγκεθ), Φαΐρ, Ροντρίγκεζ (74’ Ερέρα), Γιόνατας.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Επανέρχεται η Γαλατασαράι για τον Ερικσεν
Πολωνία: Ενισχύει με στρατό τους Ολυμπιακούς Αγώνες
Ιβάνα Κνολ: Η πιο διάσημη οπαδός του Μουντιάλ «ζεσταίνεται» για το Euro 2024 (pics)
Ντάνι Άλβες: «Πάρταρε» μέχρι τα ξημερώματα μετά την αποφυλάκισή του