Μακεδονικός Σ.–Αλεξάνδρεια 0-3

Στις νίκες επέστρεψε η Αλεξάνδρεια, η οποία δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα να κάμψει την αντίσταση του ουραγού Μακεδονικού Σιάτιστας με 3-0.

Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν στο 38’ με πέναλτι που κέρδισε ο Τοπαλίδης και αμφισβητήθηκε έντονα από τους γηπεδούχους, ενώ το μετέτρεψε σε γκολ ο Γασπαράτος για το 0-1. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Πιπινίκας έκανε το 0-2. Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 62’ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ: Δαϊνάς, Ντίνας, Κωνστιόγλου Χ., Στεργίου, Νούσιος, Λάτσιος, Γκαραγκούνης, Τσαούσης, Ντέρος Β., Ωττας (46’ Κωντσιόγλου Γ.), Ντέρος Γ.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ: Κοσκινάς, Πολυζόπουλος, Αντάμης, Μπαστάκης, Πέικος, Τσέος, Χαλβατζής, Τσακτσάνης, Πιπινίκας, Γασπαράτος, Τοπαλίδης

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50