Εθνικός Βατερού-Μακεδονικός Φ. 7-0

Σαρωτικός ήταν ο Εθνικός Βατερού, ο οποίος «σκόρπισε» στους… επτά ανέμους τον Μακεδονικό Φούφα με 7-0.

Το παιχνίδι είχε… ενδιαφέρον για το πρώτο εικοσάλεπτο, καθώς παρά το γκολ του Μετικάνου στο 6’ για το 1-0, ο Μακεδονικός έχασε δύο καλές ευκαιρίες να σκοράρει. Στο 32’ ο Νίκος Ζηνόβιος έκανε το 2-0, ενώ ο Νάννος στο 42’ έγραψε το 3-0. Στο επόμενο λεπτό ο Ζηνόβιος και πάλι έγραψε το 4-0, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Ο ρυθμός έπεσε κάπως στο δεύτερο ημίχρονο, ο Εθνικός όμως συνέχισε να σκοράρει. Στο 51’ ο Κυβρακίδης έκανε το 5-0, ενώ στο 70’ ο Ζηνόβιος πέτυχε το τρίτο προσωπικό του γκολ, για το 6-0. Το τελικό 7-0 διαμόρφωσε ο Κοτούλας στο 75’.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ: Ζηνόβιος Στ. (47’ Βαρυτινίδης), Πανταζής, Καραγκούνης, Παλάντζας, Καλιανίδης, Σαριόγλου (47’ Μυλωνάς), Κυβρακίδης Κ., Μετικάνος, Ζηνόβιος Ν., Νάννος (47’ Πουταχίδης), Κουτούλας

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ: Σακαρίδης, Σιδηρόπουλος, Μωυσιάδης (56’ Στεφανίδης), Τσαγκαλίδης, Ιτσκος Θ., Φαχαντίδης, Φωτίου, Κοτζαφίλιος, Ποιμενίδης (60’ Κεστελίδης), Μούκας, Σιμητός