Ιωνικός – Εθνικός Πειραιά 2-1 (photos)

Στους πέντε βαθμούς από την κορυφή μείωσε ο Ιωνικός ο οποίος επικράτησε 2-1 του Εθνικού Πειραιά.

Μεγάλη ανατροπή έκανε ο Ιωνικός στην εντός έδρας αναμέτρησή του με τον Εθνικό για να επικρατήσει 2-1 και να μειώσει την απόσταση από την κορυφή στους πέντε βαθμούς. Στο 7’ οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Λαζανά.

Στο 31’ ο Μιχελής είχε δοκάρι και έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει για τους γηπεδούχους. Στο 47’ ο Σκαφτούρος έκανε το 1-1 για να γίνε το τελικό αποτέλεσμα από τον Κρητικό στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο σκόρερ της νίκης, αποβλήθηκε κατά τη διάρκεια του πανηγυρισμού του.

ΙΩΝΙΚΟΣ: Αδαμόπουλος, Κουσουρής,. Αλρεξανδρόπουλος (80' Τσακίρης), Παντελίδης, Κυριακίδης, Κρητικός, Σιμιτσής (46' Κοντογουλίδης), Λοϊζίδης, Σκαφτούρος, Μιχελής, Γιακούμπι
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ: Βουτσινάς, Γκορόγιας, Χαλκιάς, Μπένα, Μακρής, Βελέτης, Λαζανάς (85' Μάναλης), Παυλάκης, Λύγκος (64' Λεωνιδόπουλος), Σάμιος, Σταφσουλάι (81' Γερόλυμος).

Αχιλλέας Μπέος: Υποψήφιος για πρόεδρος της Super League
Euro 2024: Τα επικείμενα ρεκόρ που μπορεί να «σπάσουν» - Την… τιμητική του έχει ο Κριστιάνο Ρονάλντο
Παναθηναϊκός AKTOR - Ολυμπιακός: Εκτός Game 5 ο Βιλντόζα, μέσα ο Μπαλτσερόφσκι
Marca: «Υπέγραψε στην Μπαρτσελόνα για 4 χρόνια ο Χεζόνια»!