ΚΠΡ-Σουόνσι 1-1

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων η Σουόνσι κατάφερε να κλέψει τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από την ΚΠΡ.

Το ματς είχε ρυθμό από την αρχή και ο Γκριν γλίτωσε την αποβολή στο 5’ για τους γηπεδούχους, καθώς έκανε χέρι εκτός περιοχής σε προσπάθεια του Ράουτλετζ. Στη συνέχεια η ΚΠΡ βρήκε τα πατήματά της και στο 19’ ο Φερ με δυνατό σουτ, μετά την κεφαλιά-απόκρουση του Φερνάντες, πέτυχε το 1-0. Η ομάδα της Ουαλίας δεν μπόρεσε να αντιδράσει στο γκολ ως το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Μπονί μπήκε στο ματς για τους φιλοξενούμενους και… έφερε τα πάνω κάτω. Με αντεπιθέσεις η ΚΠΡ προσπαθούσε να γίνει απειλητική, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες. Στο 85’ ο Ράουτλετζ αποβλήθηκε και η Σουόνσι έμεινε με δέκα παίκτες, αλλά στις καθυστερήσεις ο Μπονί πάγωσε το «Λόφτους Ρόουντ», ισοφαρίζοντας σε 1-1.

ΚΠΡ: Γκριν, Ισλα, Νταν, Κόκερ, Χιλ, Βάργκας, Μπάρτον, Χένρι, Φερ, Οστιν, Ζαμόρα (83’ Χόιλετ)

ΣΟΥΟΝΣΙ: Φαμπιάνσκι, Ράνγχελ, Φερνάντες, Γουίλιαμς, Τέιλορ, Μπρίτον, Κι, Ντάιερ (70’ Εμνες), Σίγκουρτσον (71’ Μπονί), Ράουτλετζ, Γκομίς