Μπαστιά – Καέν 3-2 (videos)

Μεγάλη ανατροπή έκανε η Μπαστιά στην εντός έδρας αναμέτρησή της με την Καέν για να προκριθεί στην παράταση επικρατώντας 3-2!

Εντυπωσιακό παιχνίδι έγινε στην Κορσική με την Μπαστιά να υποδέχεται την Καέν για το θεσμό του Κυπέλλου και να επικρατεί στην παράταση 3-2 για να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 12’ με γκολ του Πριβάτ, ωστόσο στο 42’ ο Ζιλέ έφερε το ματς στα ίσια. Στο 72’ οι φιλοξενούμενοι για ακόμα μία φορά πήραν το προβάδισμα, με γκολ του Σάεζ.

Στο 89’ ο Κονέ έκανε το 2-2 για να στείλει το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί, ο Μοκουλού που είχε περάσει ως αλλαγή έκανε το 3-2 στο 103’ για να δώσει το εισιτήριο της επόμενης φάσης στην ομάδα του.

ΜΠΑΣΤΙΑ: Λέκα, Σιονί, Πεϊμπερνές, Ντικού, Μαράνγκ, Ζιλέ, Ρομαρίκ, Κεϊτά (75΄ Κονέ), Βινσέντ (86’ Μοκουλού), Σισέ, Ονγκεντά (63’ Καμάνο).
ΚΑΕΝ: Περκίς, Άπια, Σάαντ, Γαχία, Καλβέ, Σάεζ, Αντεοτί, Μπαζίλε (68’ Νανγκίς), Ρασπετινό, Λεμάρ, Πριβάτ (86’ Ιμορού).

Πρόστιμο 30.000 ευρώ στη Φενέρμπαχτσε για το ντου οπαδών προς παίκτες της Μονακό