Κέρκυρα – ΠΑΣ Γιάννινα 1-2 (Κ20)

«Χτυπώντας» δυο φορές σε διάστημα 5 λεπτών οι Ηπειρώτες έφυγαν από το νησί των Φαιάκων με τους τρεις βαθμούς

Με τον Γιάκο να αναδεικνύεται σε μεγάλο πρωταγωνιστή της αναμέτρησης οι Νέοι του ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησαν 2-1 εκτός έδρας της Κέρκυρας στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 4ης αγωνιστικής. Μετά από ένα «στείρο» πρώτο 45λεπτο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 61’ με τον Γιάκο, ενώ 4 λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης  νίκησε ξανά τον Πισσιάνη βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη. Μάλιστα, στη φάση του δεύτερου γκολ ο Μεντής των γηπεδούχων αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα κάνοντας ακόμη πιο δύσκολη την αποστολή των Φαιάκων, που κατάφεραν να μειώσουν με τον Γαστεράτο στο 85’ αλλά στα εναπομείναντα λεπτά το σκορ δεν άλλαξε.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Ν. Καμμένος): Πισσιάνης, Φωτεινός (89’ Μελίδης), Πουλημένος, Ντόντα, Μεντής, Τσιάβος, Γαστεράτος, Κουλούρης, Ίσσερης (63’ Ζαγουρής), Μαβίλης, Μπάρι (75’ Μπαμιόγλου).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γ. Τάτσης): Παππάς, Λάμπρος, Φίλιος, Τάχιας, Αλεξίου, Πανταζής, Τζιάλλας, Δ. Γιάκος, Βασιλείου (55' Κοτσίλας), Αναστασιάδης, Πασχάλης (81' Μπιστιόλης).

Basketball Champions League: Στο Βελιγράδι για το... όνειρο το Περιστέρι – Το πρόγραμμα του Final 4