Καμπανιακός-Ν. Καλλικράτεια 3-2

Σημαντική βαθμολογική νίκη πέτυχε ο Καμπανιακός με 3-2 επί της Νέας Καλλικράτειας.

Ο Τσαγκουρίδης άνοιξε το σκορ στο 30’ για τους φιλοξενούμενους, ωστόσο ο Υψηλός ισοφάρισε σε 1-1 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Παναγιώτη στο 50’ έβαλε τον Καμπανιακό μπροστά στο σκορ,  με τον Υψηλό στο 75’ να κάνει δυο τα τέρματα της διαφοράς.  Το μόνο που κατάφερε η Καλλικράτεια ήταν να μειώσει σε 3-2 στο 80’ με τον Τσαγκουρίδη που να ζευγαρώνει τα τέρματα του.

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ: Δαλκίδης, Γαβανάς, Τανούρκας, Μεσιάρης, Δίμτσης, Παναγιώτη, Καμπουρίδης (65’ Σιούνης), Ραγκαβίνας, Νασιόπουλος, Υψηλός (89’ Μπούτσκας), Τρικαλινός (46’ Γκόλτσης).

Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ: Ιορδανίδης, Μπανανός, Σταυρίδης (63’ Χρυσογονίδης/ 69’ Νταγίνας), Καραγαλής, Κατσόγλου, Κάρτας, Τσίγκας, Ατματζίδης (32’ Γεροθανάσης), Λιονταράς, Χατζηστεργίου, Τσαγκουρίδης.

Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (3/5) - «Πτήση» Παναθηναϊκού, «Μύθος» Ολυμπιακός
Euroleague: Τώρα έχει... ΟΑΚΑ o Παναθηναϊκός AKTOR, για το θαύμα ο Ολυμπιακός - Πότε είναι τα Game 5
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (03/05) - Με Φενέρμπαχτσε - Μονακό για την Euroleague
Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!