CONCACAF Champions League: Εύκολη νίκη για Πατσούκα (videos)

Με ευρύ 4-1 σε βάρος της Ρεάλ Εσπάνια ξεκίνησε η Πατσούκα τη φάση των ομίλων του CONCACAF Champions League.

Δύο γκολ, στο 22ο και στο 53ο λεπτό πέτυχε ο Έρικ Γκουτιέρεζ, ενώ στο 27ο ο Ίρβινγκ Λοζάν και στο 57ο ο Άριελ Ναχουελπάν πέτυχαν τα άλλα γκολ των Μεξικανών, που βοήθησαν και στη διαμόρφωση του 4-1, καθώς στο 68ο μείωσε η ομάδας της Ονδούρας χάρη σε αυτογκόλ του Ακουιβάλντο Μοσκουέρα. Σε άλλο σημερινό ματς της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης της Βόρειας και Κεντρικής Αμερικής, η Σαπρίσα πήρε 1-1 στη Νικαράγουα από τη Ρεάλ Εστελί χάρη σε γκολ του Άριελ Ροντρίγκεζ στο 65ο λεπτό, το οποίο ισοφάρισε τέρμα του Ροντρίγκο Βαλιέντε από το 10ο.